Dvě SIMky, čtyři jádra: Aligator S5080 Duo LTE [preview]

Reklama

Aligator S5080 je pětipalcový Android s osmimegapixelovým fotoaparátem a dvěma sloty pro microSIM kartu. Podívejte se, co všechno umí, a jak se nám líbil na první pohled.

Aligator už dlouho dokazuje, že nevyrábí jen telefony pro seniory. Ve své nabídce má jak na trhu tolik postrádané odolné telefony pro dělníky a outdooráře, a také nepřeberné množství smartphonů. Všechny se vyznačují operačním systémem Android, většinou podporují dvě SIM karty a rychlé mobilní sítě LTE. Přesně tyto atributy charakterizují model S5080 Duo LTE.

Aligator_S5080_o_1

Designově se jedná o přístroj s rozměry 142 × 72 × 9 mm, i s baterií váží 159 g. Vyrábí se ve třech barevných variantách – černé, bílé a námi testované oranžové. Konstrukce je pevná a nevrzající. Zadní kryt je sice plastový, ale kvalitní, můžete ho sejmout a vložit pod něj jednak baterii, jednak dvě microSIM karty a hlavně výměnnou baterii. Kupodivu na něm neulpívají otisky prstů.

Aligator_S5080_o_2

Na zadní straně navíc najdete stříbrné logo Aligator a čočku 8Mpx fotoaparátu s diodovým bleskem, který je rámován stříbrným obdélníkem. Škoda, že je tento matný, jinak by mohl posloužit jako malé zrcátko.

Aligator_S5080_3Aligator_S5080_4

Boky telefonu jsou velmi strohé, vpravo najdete dvě tlačítka pro změnu hlasitosti a jedno pro zapínání, nahoře pak jen microUSB konektor pro připojení nabíječky a 3,5mm jack pro sluchátka. Jinak nikde nic.

Aligator_S5080_1

Displej má úhlopříčku 5″, je dotykový a kapacitní. Rozlišení je dostatečně jemné, na můj vkus se obraz trochu moc leskne. I přesto je ale i na přímém slunci skvěle čitelný. Procesor má čtyři jádra taktovaná na 1 GHz. I když je nově spuštěný telefon krásně rychlý a plynulý, známe operační systém Android natolik dobře, abychom mohli vyslovit obavy z postupného vyhnívání a zpomalování.

Aligator_S5080_2Aligator_S5080_5

Zadní fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, je vybaven již zmíněným diodovým bleskem a hlavně autofokusem. Bez toho se dnes žádný pořádný fotomobil neobejde. Výrobce nepodcenil ani čelní kameru, která dokáže střílet selfie v příjemném rozlišení 5 Mpx.

Jak samotný název napovídá, Aligator S5080 Duo LTE podporuje hned dvě SIM karty, obě ve formátu microSIM. Pro stahování dat pak máte k dispozici kromě GPRS (a EDGE) také 3G (včetně HSDPA) a dokonce i LTE. O podpoře Wi-Fi, GPS nebo bluetooth se snad ani nebudeme zmiňovat. Uživatelské úložiště s kapacitou 8 GB můžete rozšířit paměťovou kartou microSD.

Aligator_S5080_6

Aligator S5080 Duo LTE je smartphone, proti němuž nelze nic moc namítat. Kdyby měl jen o chlup rychlejší procesor a zdvojnásobil kapacitu paměti RAM, vyvažovali bychom ho zlatem. Na druhou stranu musíme pamatovat na to, že jak už to u telefonů Aligator bývá, nejzajímavější je jejich extrémně nízká cena.

Aligator S5080 Duo LTE

Rozměry: 142 × 72 × 9 mm, 159 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1000 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: ? autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator S5080 Duo LTE v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Reklama