Emporia Solid Plus: zamražená a rozpečená [crash test]

Reklama

Dostali jsme svolení od výrobce, že můžeme odolnou Emporii potrápit a klidně zničit. Takže šel do mrazáku, kde bylo -22 °C a taky do trouby s teplotou 200 °C. Jak ultimátní test Emporia přežila? Natočili jsme video!

Emporia Solid Plus patří mezi odolné telefony díky normě krytí IP67. Měl by tedy odolat vniknutí vody a prachu, rozhodně není určen na pobyt v mrazáku nebo v troubě. Ale proč to nevyzkoušet, že?

Určitě si přečtěte

Bližší pohled na Emporia Solid Plus

Test Emporia Solid

Emporia Solid ve sprše

Emporia Solid Plus je stejná jako model Solid, který jsme ukázali na videu:

Crash test Emporia Solid Plus

Emporia Solid Plus v -22 °C

Hodinový pobyt v mrazáku telefonu nijak neublížil, pouze se po vytažení do pokojové teploty orosil. Telefon ani nijak nezpomalil svůj chod, zkrátka do mrazu s Emporií bez obav.

Emporia Solid Plus v 200 °C

Původně hodinové umístění v troubě jsem musel zkrátit na polovinu, jelikož telefon přestával mít své tvary a navíc to opravdu hodně páchlo. Tavení plastů v domácích podmínkách není to pravé.

Telefon se slušně rozžhavil a vůbec nereagoval. První se poroučela tlačítka, která opustila svá místa, nejspíše se jednoduše odlepila. Baterie se v mobilu mírně nafoukla, vytvaroval se i zadní přišroubovaný kryt. Za zmínku stojí zkroucená SIM karta, ovšem zůstala stále funkční.

Emporia Solid Plus přežila!

Kdyby nebylo znetvořeného krycího sklíčka displeje, tak by se telefon dal nějak „běžně“ používat. Takto je to skoro nemožné. Zblízka jde vidět, že displej funguje normálně.

Reklama