Encyklopedie operátorů: virtuálové

Reklama

Po nesmělém startu se v Česku objevila celá řada virtuálních operátorů. Srazili ceny za telefonování i zprávy na zlomek původních úrovní. Přinášíme proto jejich průběžně aktualizovaný kompletní přehled, abyste o svém případném operátorovi zjistili více než ceník.

Následující přehled se snaží být kompletní. Noví virtuální operátoři ale vznikají jako houby po dešti, proto se může stát, že jsme ještě nestačili všechny zaznamenat. Pokud víte o některém, který nám v přehledu chybí, dejte nám prosím vědět v komentářích. Chceme ale uvádět pouze operátory již fungující, skutečně virtuální (nikoli šedé), dostupné koncovým zákazníkům. Podrobnosti o tarifech jednotlivých operátorů najdete v našem Katalogu operátorů.

99Mobile (Komutel, Mitranet, Telco Consulting)

99mobile

Brněnská společnost MaxProgress Mobile, s. r. o. poskytuje své služby v rámci sítě GTS (viz dále), zprostředkovaně tedy využívá služeb operátora T-Mobile. Nabízí tarify s měsíčním paušálním poplatkem pod čtyřmi obchodními značkami – 99Mobile, Komutel, Mitranet, Telco Consulting.  Není samozřejmě vyloučeno, že brzy přibudou nějaké další.

Web: www.99mobile.cz

Blesk mobil

BLESKmobil logo

 

Blesk mobil byl a prvním virtuálním operátorem v Česku, své služby začal oproti ostatním nabízet s velkým předstihem již začátkem listopadu 2012. Provozovatelem je sice vydavatel deníku Blesk, ten ale jen propůjčil obchodní značku a skutečným provozovatelem je O2. Blesk jako první virtuální operátor nasadil cenový model, který následně okopírovali skoro všichni ostatní – 2,50 Kč/min volání, 1,50 Kč/SMS.

Web: www.bleskmobil.cz

Connectica

Connectica

První virtuální operátor provozovaný živnostníkem, tedy fyzickou osobou podnikající na základě živnostenského oprávnění. Má v nabídce šest tarifů s měsíčním paušálem, účtuje poplatek za přenos čísla i vydání SIM karty. Ke své činnosti využívá (zprostředkovaně) síť T-Mobilu.

Web: tarify.connectica.cz

Fayn

Fayn

 

Virtuální operátor Fayn využívá ke svému provozu síť Vodafonu (prostřednictvím virtuála virtuálů Quadruple). Svůj provoz začal se třemi paušálními programy (nejnižší má ovšem nulový paušál). Zajímavým způsobem kombinuje volání přes mobilní sítě (o něco dražší) a volání přes internet (například přes bezdrátové sítě Wi-Fi, samozřejmě levnější).

Web: www.fayn.cz

GoMobil

GoMobil

GoMobil provozuje českobudějovická společnost Terms v síti GTS (tedy zprostředkovaně T-Mobile). V nabídce má tarify s měsíčním paušálem, jako zatím jediný operátor se odvažuje účtovat peníze za vystavení SIM karty a její zaslání poštou. Jeden z tarifů je sice prost měsíčního paušálu, pokud ale neprovoláte určitou minimální částku, naúčtuje vám operátor symbolický udržovací paušál.

Web: www.gomobil.cz

GTS

GTS_logo

 

GTS se stal prvním virtuálním operátorem v síti T-Mobile. Mobilní služby ale nabízí jen svým firemním zákazníkům (kteří již od něj mají objednané nějaké další telekomunikační služby). Kromě toho ale slouží jako virtuál pro virtuály, tzn. dělá něco jako nárazník mezi T-Mobilem a (potenciálně) desítkami malých firmiček toužících plnit funkci virtuála.

Web: www.gts.cz

Ha-loo Mobil

ha-loo

Ha-loo Mobil je součástí VoIP operátora a poskytovatele internetového připojení Ha-vel. Ten nyní svým zákazníkům nabízí také mobilní služby v rámci služby Ha-loo. Jako první operátor v Česku platí svým zákazníkům symbolických pět haléřů za každou minutu příchozího hovoru z cizí sítě. Vyžívá sítě GTS, tedy T-Mobile.

Web: www.mobil.ha-vel.eu

Mobil.cz

mobilcz

 

Virtuální operátor provozovaný vydavatelem stejnojmenného webu, zpravodajského portálu iDnes.cz a novin MF Dnes a Lidové noviny. K poskytování svých služeb využívá přímo síť T-Mobile (bez zprostředkovatele typu GTS). V nabídce má jedinou předplacenou kartu, která umožňuje bezplatný přístup na weby vydavatelství Mafra a obsahuje také 200MB FUP za každé dobití.

Web: www.mobil.cz

StarTel

StarTel

Českobudějovický poskytovatel internetu StarNet se stal virtuálním mobilním operátorem. Prostřednictvím GTS (resp. T-Mobile) poskytuje své služby všem lidem z České republiky. V nabídce má v okamžiku startu tři tarify, vybírá poplatek za přenos čísla, aktivaci SIM i poštovné. Pozor, tarify se sice uzavírají bez úvazku, ovšem s tříměsíční výpovědní lhůtou.

Web: www.startel.cz

Tesco Mobile

Tesco_Mobile

 

Operátor Tesco Mobile využívá síť O2, provozuje ho ale řetězec stejnojmenných obchodních domů. Zajímavou součástí jeho nabídky je balíček pro majitele věrnostní kartu Club Card (lze získat zdarma), kteří získají za 300 Kč balíček volných minut a dat.

Web: www.tescomobile.cz

ViralMobil

viralmobil

 

Virtuální operátor z dílny ViralBrothers, autorů videí Debilní kecy. Nabízí jeden paušální program (i když ho mylně vydávají za předplacenou kartu, má měsíční paušál), využívá zprostředkovaně síť T-Mobile. Jako bonus nabízí vtipná videa, začal s videem Debilní kecy důchodců při telefonování.

Web: www.viralmobil.cz

Reklama