Ericsson a Telefónica staví 5G síť pro německý Mercedes

Reklama

Sítě páté generace nebudou důležité jen pro chytrá (a zejména samořiditelná) auta budoucnosti, ale i pro továrny, které taková auta vyrábí. Německý Mercedes si nechal vybudovat 5G síť přímo ve svých výrobních prostorech.

Dodavatelem technologií byl Ericsson, dodavatelem konektivity pak Telefónica, která u nás dříve vlastnila CETIN a O2, než je koupila PPF.

Privátní 5G síť je určena výhradně pro výrobu automobilů Mercedes-Benz. Všechny výrobní systémy a stroje v nově postavené továrně v německém Sindelfingenu budou propojené a provozované prostřednictvím zabezpečené ultrarychlé 5G sítě, která se vyznačuje velmi nízkou latencí, a to i při zpracování velkého množství dat.

Síť 5G přinese značce Mercedes-Benz větší flexibilitu, přesnost a efektivitu výroby. Usnadní propojení dat nebo sledování produktu na montážní lince. Optimalizované procesy se dokážou v krátkém čase přizpůsobit požadavkům trhu. Ericsson a Telefónica Německo budují pro Mercedes-Benz síť v komplexu o rozloze 20 000 m², který zahrnuje řešení Ericsson Private Networks.

Reklama