Ericsson buduje sítě 5G-ready na pařížských letištích

Reklama

Na trojici pařížských letišť vznikne soukromá 5G síť ve spolupráci Ericssonu a operátora Hub One. Do konce roku bude běžet v podobě 4G sítě, do konce roku 2021 se přepne na 5G frekvence.

Jedná se o letiště Paříž-Charles de Gaulle, Paříž-Orly a Paříž-Le Bourget, které společně provozuje firma Groupe ADP. Ta se spojila s významnou aerolinkou Air France a společně oslovily Ericsson. Jednak se jedná o osvědčeného dodavatele, který již řadu 5G sítí na světě vybudoval, jednak díky tomu síť splní veškerá bezpečnostní nařízení Evropské unie.

Společnost Ericsson zprovozní mobilní síť ve všech venkovních prostorech pařížských letišť do konce roku 2020. Ve všech vnitřních prostorech pro veřejnost a prostorech vyhrazených pro zaměstnance pracující na terminálech bude 5G síť k dispozici do konce roku 2021.

Síť 4G / 5G bude sloužit více než 120 000 lidem, kteří každý den pracují na třech pařížských letištích, v přibližně 1 000 společnostech různých velikostí a oborů. Mobilní sítě připravené na 5G poskytují rychlý, bezpečný a spolehlivý bezdrátový internet, který přispěje k rychlé digitální transformaci letišť.

To v praxi může znamenat například nasazení automatických vozítek navigovaných právě přes 5G nebo nejrůznějších strojů, které místo kabelů komunikují přes mobilní síť.

Reklama