Ericsson modernizuje systémy operátorovi T-Mobile

Reklama

T-Mobile si pro modernizaci svých systémů vybral Ericsson. Ten má v rámci spolupráce zabezpečit sjednocení a modernizaci jeho účtovacího systému a systému inteligentních sítí.

Ericsson bude hlavním dodavatelem a systémovým integrátorem programu transformace systému účtování služeb a inteligentních sítí pro společnost T-Mobile.  Společnost T-Mobile si objednala výměnu a modernizaci systému účtování služeb pracujícího v reálném čase a inteligentních síťových funkcí (IN) za konvergentní řešení pracující v reálném čase pro všechny typy služeb. Konfigurovatelná cloudová architektura budoucnosti umožní spuštění a monetizaci nových služeb při snížení celkových nákladů vlastnictví (TCO).

Co to znamená česky? Každý operátor musí čas od času inovovat svoje systémy, většinou proto, aby mohl zákazníkům správně účtovat nově vymyšlené služby, o kterých se mu při nasazování původních systémů ani nezdálo. Někdy je možno to udělat takříkajíc za pochodu, jindy za tímto účelem operátor například na víkend vypne samoobsluhu, někdy i internetový obchod, toho jste si již jistě někdy všimli. No a někdy to chce udělat zásadní inovaci a neustálým přilepováním rozšířené systémy a la vlaštovčí hnízdo kompletně předělat, propojit s jinými systémy apod. A právě za tímto účelem si T-Mobile najal firmu Ericsson.

Reklama