Evolveo EasyPhone XG: seniorský mobil se stojánkem i barevným displejem

Reklama

Seniorský telefon musí nabídnout přehledná tlačítka klávesnice i SOS tlačítko na přivolání pomoci, hodit se bude nabíjecí stojánek.

Evolveo EasyPhone XG je dostupný telefon ve třech barvách (černá, modrá, červená), který cenovkou 1 349 Kč neudělá díru do rozpočtu. Na oplátku umožní seniorům být v kontaktu s nejbližšími, stojánek zajistí nabíjení a hlavně je místem, kde mobil senior spolehlivě najde. Pro jistotu zavolání pomoci jsou v mobilu bezpečnostní funkce – mobil zašle SMS se svou aktuální polohou do jiného telefonu, seznam kontaktů stačí správně upravit. Co se hodí asi více, zabudovaný senzor pádu dokáže vyhodnotit, že došlo k pádu, a automaticky začne vytáčet předvolená čísla a zasílat SMS. Pokud se jedná o planý poplach, lze funkci jednoduše deaktivovat.

Základní obsluhu jistí přehledná klávesnice a 2,3palcový barevný displej, LED blesk se dá použít jako baterka, je tu i 3Mpx fotoaparát alespoň na fotky ke kontaktům. Připojit se dají 3,5mm jack sluchátka, mobil zahraje FM rádio i bez nich. Spojení zajistí podpora GSM a GPRS, pro surfování mobil neposlouží.

Reklama