Exsmokers iCoach: zbavte se zlozvyku

Reklama

Jste kuřák a rádi byste se své závislosti zbavili? Dnes už existuje řada možností, jak proti tomuto zlozvyku bojovat. Nyní k nim přibývá další možnost, proti chuti na cigaretu vám bude pomáhat mobilní aplikace.

Znáte stránky Exsmokers.eu? Jedná se o součást kampaně EU proti kouření. Její součástí se nyní stala i zajímavá aplikace pro systémy Android a iOS. Na začátku je nutné se zaregistrovat, poté vám program položí celou řadu otázek, které se týkají vašich kuřáckých návyků. Na jejich základě se pro vás pokusí sestavit nejvhodnější plán, jak s kouřením skoncovat. Plán spočívá v zařazení vaší osoby do určité odvykací fáze. Těch je celkem pět, velmi snadno mezi nimi můžete v aplikaci přepínat, není to ale moc vhodné, dokud ve svém boji se závislostí opravdu nepostupujete.

Hlavní obrazovka aplikace nabízí osm ikonek, pod kterými se nachází nejrůznější užitečné informace. Podoba ikon se může lišit v závislosti na tom, v jaké fázi odvykání se nacházíte. Najdete zde např. obsáhlou textovou část, kde se probírá souboj se závislostí z nejrůznějších stran. Dále se dozvíte, jaký jste typ kuřáka, aplikace poskytne rady, jak s kouřením skoncovat, ověří si vaše teoretické znalosti o závislosti na kouření, nebo otestuje, zda jste schopni ve svém boji se závislostí postoupit o další krok dál. Hodí se i část aplikace, která spočítá, kolik ušetříte financí, když cigarety přestanete kupovat nebo tipy na boj s abstinenčními příznaky.

A to stále není vše, Exsmokers iCoach je skutečně podrobný. V záložkách na spodní straně máte záložku s kalendářem pro záznam počtu vykouřených cigaret, nebo rychlé tipy, pokud vás přepadne akutní chuť na cigaretu.

„Bohužel“ jsem nekuřák, takže nedokážu úplně objektivně posoudit účinnost aplikace. Kdo ale uvažuje o tom, že s kouřením přestane, aplikaci by měl přinejmenším vyzkoušet. Je zdarma a poskytuje spoustu dobrých informací i tipů.

Operační systém: Android, iOS

Odkaz na stažení: Android, iOS

Cena: freeware

Reklama