Facebook chce konkurovat Skypu i operátorům

Reklama

Facebook spouští bezplatné volání pro majitele iPhonů. Zatím je dostupné jen v Kanadě a USA, další rozšíření je ale vysoce pravděpodobné. Spíš než mobilním operátorům však sociální síť konkuruje počítačovým programům, jako je Skype nebo ICQ. Nechají si to líbit?

Majitelé telefonů Apple iPhone, kteří používají aplikaci Facebook Messenger, a současně žijí ve Spojených státech nebo v Kanadě, by si ji měli důkladně prohlédnout. Objeví se jim tam totiž tlačítko umožňující bezplatné volání dalším lidem, kteří mají také Facebook, také používají messenger, a také žijí v patřičné zemi.

Hovory lze provádět prostřednictvím sítí Wi-Fi i mobilních datových přenosů, pokud váš operátor takové věci neblokuje. Podobnou funkci samozřejmě splní i aplikace pro Skype, kterou si můžete klidně stáhnout a nainstalovat. Hodně nadějí se vkládalo do Windows Phone, Microsoft poté, co koupil firmu Skype, sliboval, že oblíbený program kompletně integruje do systému a umožní volání přímo ze seznamu kontaktů.

Facebook má bezpochyby velkou nadnárodní sílu, takže může svůj způsob volání prosadit. Potřebuje k tomu rozšíření geografické (Kanada a USA nestačí) i platformové (zejména mimo USA používají lidé i jiné operační systémy, než jen iOS). Ani poté se ho ale operátoři příliš bát nemusí. Volání z aplikace třetí strany je možné již dnes (Skype, ICQ a další), v tom není Facebook první ani nejlepší.

Reklama