Facebook koupil Instagram za miliardu dolarů

Reklama

Objevila se oznámení Facebooku i Instagramu o tom, že se obě společnosti dohodly na prodeji. Za miliardu dolarů tak Facebook získává službu pro sdílení fotek známou především mezi uživateli iPhonů.

Minulý týden rozšířil Instagram svůj záběr z čistě iPhonového světa také mezi uživatele telefonů s operačním systémem Android od Googlu. To vyvolalo v komunitě „pravověrných“ Instagramáků bouřlivé reakce. Považovali se za umělce, kteří záměrným zhoršením kvality fotky a jejím ořezáním na nesmyslný čtvercový formát šíří po světě pravou kulturu, a najednou jim do jejich hájemství vtrhly miliony uživatelů s Androidem, kteří vyznávali naprosto odlišnou víru.

Tyto stesky ještě neutichly, a už je tu další rána. Zakladatel Instagramu se dohodl se zakladatelem Facebooku. Facebook tak „ještě v průběhu tohoto čtvrtletí“ koupí Instagram za částku pohybující se okolo miliardy dolarů, z čehož část bude vyplacena v hotovosti a část v akciích Facebooku. Mark Zuckerberg ujišťuje, že Instagram i pod nadvládou Facebooku zachová všechny možnosti, na které je jeho 30 milionů uživatelů s iPhonem (a blíže neurčený počet s Androidem) zvyklý.

Jedná se především o možnost sdílet fotky bez nutnosti jejich ukazování na Facebooku (možná i vez nutnosti vlastnit Facebook účet jako takový. Zachována zůstane i možnost sdílet fotky na jiných sociálních sítích a budovat vlastní síť kontaktů čistě na Instagramu, nezávisle na Facebooku.

Reklama