Facebook Messenger: jak jej ovládnout [návod]

Reklama

Komunikaci po Facebooku nemusíte provádět v jeho aplikaci, jednoduše instalujte komunikátor Messenger. Posílání zpráv a příloh je snadné, líbit se vám budou notifikace na pohotovostním displeji.

FBmessenger_12

Facebook Messenger je aplikace pro Android a iOS, která umožňuje konverzaci bez nutnosti spouštění klasické aplikace Facebooku. Je volně ke stažení pro Android a iOS. Aplikace je počeštěná a nabízí bohaté možnosti využití, včetně posílání fotek, hromadné konverzace atd.

Prostředí aplikace

Po spuštění aplikace se ukazují všechny chaty najednou na první záložce. Pokud zvolíte druhou záložku, uvidíte, kdo z vašich kontaktů FB Messenger používá. Navíc se přepnete na Aktivní a spatříte, kdo je právě online a jakým způsobem (přes webový prohlížeč, či z mobilu). Poslední záložka nabízí nastavení s tím, že lze potvrdit vaše telefonní číslo a posílat z aplikace SMS těm, kteří nejsou na FB Messengeru.

FBmessenger_1FBmessenger_2FBmessenger_11FBmessenger_5

Okno chatu

Pro zahájení konverzace vyberte kontakt a můžete začít konverzovat. Třeba s využitím emotikonů, nahrávky hlasu, fotky z galerie nebo nového snímku z fotoaparátu. Aktivovat se dá zveřejnění vaší GPS polohy. Bubliny chatu obsahují časové údaje, můžete listovat v historii.

FBmessenger_10FBmessenger_9FBmessenger_8FBmessenger_7FBmessenger_6

Notifikace na displeji

Nové zprávy se indikují v informační liště a především novou bublinou s avatarem kontaktu přímo na pohotovostním displeji. Tuto bublinu lze přesouvat po displeji, po klepnutí se hned otevře konverzace v aplikaci. Pokud bublinu chcete odstranit, přidržte a přetáhněte na křížek u spodního okraje displeje.

FBmessenger_14FBmessenger_13

 

Reklama