Fayn dává všem mobilním zákazníkům 100 VoIP minut

Reklama

Virtuální operátor Fayn rozdává v březnu všem svým zákazníkům balíček obsahující sto minut pro volání prostřednictvím internetu. Minuty zdarma dostanou i noví zákazníci.

Fayn začínal jako pevnolinkový VoIP operátor a „divizi“ služeb virtuálního mobilního operátora si přibral až v relativně nedávné době. Oba pilíře svého byznysu ale velmi často kombinuje. Včera, 1. března, aktivoval všem svým současným zákazníkům mobilních služeb balíček, který obsahuje sto minut do všech sítí provolatelných prostřednictvím VoIP. Stejný balíček pak dostanou všichni, kdo si v průběhu března nějaký mobilní tarif aktivují.

Technologie VoIP využívá jako přenosovou trasu internet, který je dnes téměř všude. Uživatelé s  získají číslo klasické pevné linky, na které se jim každý dovolá. Využívat mohou nejen pevné či bezdrátové telefonní přístroje, ale také chytré mobilní telefony, počítače, notebooky či tablety. Tuto „pevnou“ linku si uživatelé navíc mohou vzít kamkoli a kdykoli sebou. Lze rovněž využít službu mobilní CLIP, kdy i při VoIP volání uvidí protistrana mobilní telefonní číslo volajícího. Do sítě Fayn si je možné přenést i stávající čísla pevných linek.

Reklama