Feed That Dragon: jak nakrmit draka (recenze hry)

Reklama

Feed That Dragon se objevilo v App Store jako freewarová hra v rámci FreeAppADay, takže určitě dlouho neváhejte a stahujte! Tato hra je totiž nejen roztomilá a zábavná, má také skutečně výbornou hratelnost a propracovaný fyzikální model.

Váš úkol rozhodně není snadný. Musíte se starat o nakrmení draka. Jídlo byste měli, větší problém je v tom, jak jej k připoutanému drakovi dostat. V každém levelu vás čekají nejrůznější překážky a vy pomocí všelijak naklopených plošinek musíte zajistit, aby se jídlo přikutálelo až k drakovi. A cestou by nejlépe ještě mělo sesbírat všechny hvězdičky, abyste získali co nejvíce bodů. Ale to není podmínkou, důležité je pouze dostat jídlo k drakovi.

Hru můžeme s přimhouřením oka zařadit mezi logické. V každém levelu totiž máte omezený počet plošinek a odrážedel, kterými ovlivňujete dráhu jídla, které na začátku vystřelíte z jakéhosi katapultu.

Feed That Dragon mi připomnělo starší hru Cat Physics, kde si mezi sebou kočky pinkají balónek. Také musíte ovlivňovat jeho směr, aby se dostal na místo určení. Feed That Dragon ale ukazuje, že podobný nápad se dá zpracovat mnohem zajímavěji. Když pominu grafiku a hudbu, které se mi líbí podstatně více, musím upozornit na spoustu nápadů, kterými hra doslova hýří. Cesta jídla k drakovi se totiž velmi rychle začne komplikovat. Jednou musíte počítat s větrákem, který jídlo odfoukne, jindy se zas vyhýbáte ohni, černým dírám atd. Nápadů je skutečně spousta a udržují hru neustále zajímavou.

Jestli mně něco na podobné zábavě opravdu vadí, je to nutnost být mimořádně přesný. Stačí nějakou plošinku či odrazový můstek umístit jen o malinký kousek na jiné místo, a už se jídlo odrazí trochu jinak. Když jsem takto jeden level řešil asi na třicátý pokus, kdy jsem si byl jistý základním rozestavením, ale jídlo stále létalo o kousek jiným směrem, byl jsem spíše otrávený než pobavený. Na druhou stranu to ale ukazuje, že se vám hra nesnaží nějak lacino pomáhat a odrazy i chování vystřeleného jídla se prostě chovají realisticky.

Když už si vážně nebudete vědět rady, můžete se podívat na správné řešení. Ale pozor, zdarma se můžete kouknout pouze na tři vyřešení, další si už musíte dokoupit (deset vás stojí 1,59 euro, všechna řešení pak 5,99 euro). Raději tedy trochu potrapte svůj mozek.

Hra vám vydrží skutečně na dlouho, nabízí čtyři skupiny úrovní, každý po dvaceti osmi levelech. Obtížnost je různá, někdy je lepší do dráhy takřka nezasahovat, jindy využijete všechny nabízené možnosti. Hru mohu určitě doporučit, za vyzkoušení rozhodně stojí, přinejmenším dokud se jedná o freeware.

Cena: freeware

Operační systém: iOS 3.2 nebo vyšší

Odkaz na stažení

Reklama