Fér tarify Vodafonu a volání do ciziny

Reklama

Vodafone nabízí u svých Fér tarifů možnost využití volných minut pro volání do zahraničí. Nyní zveřejnil zajímavé statistiky, ze kterých vyplývá, že toho lidé rádi využívají. Nejčastěji volají (v tomto pořadí) na Ukrajinu, Slovensko, do Ruska, Vietnamu či Německa.

Vodafone má již od srpna v nabídce tzv. Férové tarify. Fungují úplně stejně jako všechny ostatní – za měsíční paušál dostanete určitý počet volných minut, nebo spíše sekund, protože se účtuje po sekundách. U všech Férových tarifů platí, že volné sekundy můžete použít jak pro volání do všech českých sítí, tak při volání z Česka do zahraničí, konkrétně do následujících zemí: Andorra, Belgie, Čína, Dánsko, Finsko, Francie, Gibraltar, Irsko, Itálie, Kanada, Lucembursko, Maďarsko, Monako, Německo, Nizozemí, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Řecko, San Marino, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Ukrajina, USA, Velká Británie, Vietnam.

fer_tarify_dociziny

Ukázalo se, že právě možnost volat v rámci volných minut do zahraničí je pro určité skupiny zákazníků velkým lákadlem. Zatímco majitel staršího tarifu, který tuto možnost nemá, provolá do ciziny v průměru 24 minut, uživatel Fér tarifů si povídá o 60 % déle, provolá totiž do ciziny 44 minut měsíčně. Nejvíce odchozích hovorů míří na Ukrajinu, dále na Slovensko, do Ruska, Vietnamu a Německa. Volání na Ukrajinu je zároveň ze všech mezinárodních hovorů v průměru nejdelší.

Reklama