Filmová místa: buďte v patách filmovým štábům! [aplikace]

Reklama

Vynikající česká aplikace nabízí spoustu informací o filmech a lokacích, které se nacházejí na území České a Slovenské republiky. Aplikace nabízí filmovou databázi, spolupracuje s GPS a jednoduše objevíte místa, kde se natáčely scény.

FilmovaMista_aplikace_2FilmovaMista_aplikace_3FilmovaMista_aplikace_4FilmovaMista_aplikace_5

Aplikace Filmová místa je aplikací stejnojmenného webu, který můžete navštívit zde. Jeho provozovatel si již několikátým rokem dává pořádně záležet na tom, aby nabídnul dokonalý přehled lokací, kde se natáčely filmové scény, inscenace, seriály.

FilmovaMista_aplikace_6FilmovaMista_aplikace_7FilmovaMista_aplikace_8FilmovaMista_aplikace_9

Filmová místa spolupracují s Google mapami a tak po spuštění a aktivaci GPS polohy hned ukazují, kolik scén se natáčelo ve vašem okolí. Drobná čísla naznačují jednotlivá místa, stačí zoomovat a ťuknutím zobrazit podrobnosti.

FilmovaMista_aplikace_10FilmovaMista_aplikace_11

U každého místa s GPS souřadnicemi je informace o filmu, nechybí screenshot z filmu a označení scény. U filmu lze tahem prstu listovat mezi dalšími záběry.

FilmovaMista_aplikace_12FilmovaMista_aplikace_14

Pokud se chcete rozhlédnout po ČR a SR a dalších místech, stačí zadat libovolnou adresu a rázem se přenesete do daného prostoru. Další hledání míst nabízí kompletní seznam stovek a stovek míst natáčení, dokonce uvidíte vzdálenost dle GPS polohy.

Fanoušci filmů a iOS sáhnout po verzi aplikace Movieloci, kterou jsme testovali před časem v tomto článku.

Filmoví fanoušci budou určitě nadšeni, aplikace pracuje spolehlivě i s využitím datových přenosů. Ovládaní a pohyb v menu je intuitivní, autoři si určitě zaslouží pochvalu.

  • Operační systém: Android
  • Cena: zdarma
  • Ke stažení: Google Play

 

Reklama