Finanční kalkulačky: dobře si to spočítejte (aplikace)

Reklama

Správně si spočítat finanční částku, na kterou máte nárok, je díky nejrůznějším předpisům a věčně se měnícím novelám úkol spíše pro zkušenou účetní než obyčejného člověka. Naštěstí existují služby, které vše spočítají spolehlivě za vás. Jednou z nich je i tato aplikace.

Aplikace Finanční kalkulačky je freeware, drobnou nevýhodou tohoto stavu ovšem je, že vás bude obtěžovat reklamním pruhem. Samotné počítání jí ale jde na výbornou. Vypočítat si můžete čistou mzdu, výši nemocenské, zjistit, kolik si naspoříte a ověřit splátky hypotéky. Autoři ujišťují, že vše funguje podle platných norem a legislativy, na výsledky by tedy měl být spoleh.

U čisté mzdy samozřejmě nezadáváte jen částku, ale aplikace bere ohled i na počet dětí, případně invalidní důchod, studium atd.

Nemocenská je složitější, musíte vědět průměrnou mzdu za poslední rok i za předchozí čtvrtletí. Pak ale získáte přesné částky, rozpočítané na jednotlivé dny.

U spoření zas jen zadáváte pravidelnou spořící částku, musíte znát úrok a dobu spoření. Trochu škoda, že program nepočítá s tím, že si prostě jen peníze uložíte a nebude k nim nic přisypávat.

Hypotéka je v tomto ohledu přesnější. Zadáte půjčku roční úrok a dobu splácení a vidíte nejenom výši splátky, ale i to, co bance dáte na úrocích.

Výsledky u nemocenské, spoření a hypotéky si můžete nechat poslat na e-mail, poslední dvě funkce nabízejí i zobrazení v grafu a tabulce.

I když možná Finanční kalkulačka nevypadá příliš atraktivně a reklamou trochu obtěžuje, pro výpočet poslouží více než dobře a můžeme ji doporučit.

Operační systém: iOS 3.2 a vyší

Odkaz na stažení

Cena: freeware

Reklama