Finská Nokia má 4 zajímavé novinky

Reklama

Z MWC v Barceloně přicházejí další zprávy o mobilních novinkách. Svoje nové portfolio předvedla i Nokia, dokonce tu máme opět retro – Nokia 8110 s vysouvacím krytem!

Nokia se kromě představení novinek zavázala poskytovat telefony s čistým a patřičně funkčním Androidem, jak potvrdila podpisem dohody s Googlem v programu Android One. První novinky nesou jména Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus a Nokia 6, opět máme čest s atraktivními telefony s povedeným designem a kvalitními použitými materiály. Přesné specifikace, ceny a dostupnosti budou ještě oznámeny.

Nokia 8 Sirocco se pyšní skleněným tělem a nerezovými doplňky, současně Gorilla Glass 5 pro ochranu displeje. 5,5 palců displeje s parádním obrazem ve 2K rozlišení, to bude správná plocha pro fotky ze ZEISS fotoaparátu.

Nokia 7 Plus, to je 6 palců pro každodenní použití, komfrotní velikost displeje nahrává prohlížení fotek z duálního fotoaparátu s optikou ZEISS, z výbavy určitě potěší baterie s kapacitou 3 800 mAh. Telefon se bude prodávat v tmavém a bílém provedení.

Nokia 6 je další zajímavý Android v hliníkovém těle, které může být v černém, bílém nebo modrozlaté variantě. Opět tu máme fotoaparát s optikou ZEISS a ochranné sklo Gorilla Glass.

Nokia 1, to je levný univerzál pro méně náročné uživatele, v prodeji budou výměnné barevné kryty.

Asi největší překvapení Nokie je model 8110 s vysouvaícm krytem. Telefon s podporou 4G sítí v parádní žluté variantě, díky aktivnímu krytu lze efektně ukončovat hovory.

Reklama