Fitbit má 3 novinky, lépe se postarají o zdraví

Reklama

Hned dvoje hodinky a jeden náramek přijdou do měsíce na český trh a mohou zatopit známější konkurenci Applu. Těšit se můžeme na měření EKG, úrovně stresu, teploty těla, hlasové ovládání i dlouhou výdrž.

Fitbit představil hned tři nová zařízení, která mají důkladně monitorovat váš zdravotní stav. Nový EDA senzor v hodinkách pohlídá úroveň stresu, aplikace výrobce pak nabídne cvičení a meditaci pro uklidnění. Vlyepšení se dočkal senzor práce srdce, PurePulse 2.0 hlídá tepovou frekvenci 24/7, nízký stav může detekovat možné vady srdce a tak Fitbit včas upozorní. Dokonce varuje před fibrilací srdce, hodit se může také měření teploty těla přímo ze zápěstí. Fitbit sleduje teplotu průběžně, eliminuje tak poplachy před jednorázovým zvýšení v důsledku okolních teplot nebo fyzické námahy. Výrobce tak může nabídnout algoritmy pro varování před onemocněním Covid. Pro detailnější analytiku soobních dat slouží služba Fitbit Premium, obsahuje také meditační a klasické cvičení celebrit, motivační výzvy apod.

„Nositelná elektronika může hrát důležitou roli při odhalování infekčních chorob tím, že bude fungovat jako systém včasného varování pro naše těla. To je kritické nejen pro zpomalení šíření COVID-19, ale také pro lepší porozumění progrese nemocí, ” říká Eric Friedman, spoluzakladatel a CTO společnosti Fitbit. „Dosud se ke studii připojilo přes 100 000 našich uživatelů a zjistili jsme, že dokážeme detekovat téměř 50 procent případů nového onemocnění COVID-19 již den před nástupem samotných příznaků se 70% úspěšností. Tento výzkum je tak velkým příslibem, že nám pomůže porozumět onemocnění COVID-19 a odhalovat ho co nejdříve. Zároveň se ale může také stát model pro odhalování dalších nemocí a zdravotních problémů v budoucnosti.”

 

Ceny novinek najdete níže, v prodeji v ČR budou od 25. září.

  • Hodinky Fitbit Sense budou dostupné v bílé a černé barvě za 9 190 Kč
  • Hodinky Fitbit Versa 3 koupíme v černé, růžové a modré za 6 390 Kč
  • Náramek Inspire 2 bude v prodeji ve variantách Black, Desert Rose nebo Lunar White za 2 790 Kč

Fitbit Versa 3 a Fitbit Sense

 

Nové hodinky se zdravotními funkcemi, čitelným barevným displejem a příjemným designem s možností barevných řemínků. Konstrukce obsahuje kvalitní odolné materiály, letecký hliník drží roboticky obráběné sklo a laserové spáry.  AMOLED displej lze číst za různých podmínek, perfektně reaguje na doteky. Výbava obsahuje samozřejmě GPS, nechybí mikrofon a reproduktor pro volání. Podporují Fitbit Pay pro bezkontaktní platby, hodí se také týdenní výdrž na nabití.

Fitbit Inspire 2

 

Stylový náramek s tenkým designem a opět velmi dobře čitelným displejem, výdrží 10 dní, senzorem pro kvalitu spánku a tepovou frekvenci.

Reklama