Fitbit má nové hodinky, náramek pro děti a monitor pro ženy

Reklama

Fitbit představil řadu novinek. Na své si přijdou ženy, děti a vůbec všichni, kdo mají rádi, když je chytrá elektronika motivuje k pohybu.

Fitbit se rozhodl pomoci rodičům v boji s dětskou obezitou a nízkou pohybovou aktivitou vůbec. Vytvořil proto speciální náramek Fitbit Ace, který je určen na dětskou ruku. Náramek sleduje pohybovou aktivitu i spánek dítěte. V případě dlouhé neaktivity decentním upozorněním připomene, že je vhodné ujít aspoň 250 kroků za hodinu.

Aplikace se snaží udělat dětem z pohybu zábavu. Dítě může sledovat vlastní pokroky, získávat různé odznaky za splnění výzev nebo soutěžit s ostatními členy rodiny. Rodiče pak mají pod kontrolou, s kým se dítě přes Fitbit přátelí, a jaké informace o své aktivitě vidí.

Fitbit Ace lze předobjednat na stránkách Fitbit.com za cenu 99 eur. Fitbit Ace bude v prodeji v druhém čtvrtletí 2018.

Určeno ženám

Další skupinou, pro kterou chce Fitbit nabídnout speciální služby, jsou ženy. Prostřednictvím aplikace mohou zaznamenávat informace o svém menstruačním cyklu a jeho jednotlivých fázích a příznacích. Následně pak získají předpověď budoucích cyklů, která se bude postupně zpřesňovat podle toho, jak do aplikace budou zadávat další informace.

Jakmile se databáze zdraví žen rozroste, společnost Fitbit bude schopna přinést ještě více poznatků o průběhu cyklu s ohledem na aktivitu, spánek, hmotnost a stravování. Ostatně, všechny informace budou dostupné na jednom místě – na zápěstí – ať už se jedná o informace týkající se menstruace nebo pohybové aktivity.

Fitbit Versa: Ještě lehčí hodinky

Poslední novinkou jsou chytré hodinky Fitbit Versa, které se mohou pyšnit titulem „nejlehčí hodinky Fitbit“. Vyznačují se také čtvercovým zaobleným displejem a operačním systémem Fitbit OS 2.0.

Na jedné obrazovce najdete denní a týdenní statistiky týkající se zdraví a kondice, historii své pohybové aktivity, aktuální srdeční tep, nejrůznější motivační zprávy, tipy, triky a denní vedení. Během roku 2018 pak přibude upozornění na oslavy, zapisování poznámek, přehled spánku, pokud tedy nosíte hodinky i přes noc, a možnost zorganizovat si vlastní výzvu s přáteli.

Chytré hodinky Fitbit Versa jsou v předprodeji za cenu 199 eur s celosvětovou dostupností v průběhu dubna 2018.

Reklama