Fitbit Versa: hodinky, které vás nenechají v klidu [recenze]

Reklama

Fitbit nabízí hodinky se stylový designem, spoustou funkcí pro analýzu sportovních výkonů, spánku a denních aktivit, navíc podporují notifikace z mobilu.

Fitbit Versa stojí necelých 5 000 Kč a nám do redakce dorazily se silikonovým náramkem v černé a lehce fialové barvě. Pro útlejší zápěstí se v balení nachází kratší verze pásku, což ocení hlavně dámy (vyzkoušeno). S hodinkami si koupíte automaticky dobíjecí kolébku, kterou budete potřebovat pro dobíjení hodinek.

Fitbit Versa lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Stylový design

Hodinky mají rozměr zaobleného čtverce se stranou asi 40 mm, na tloušťku je to jen pár milimetrů a zanedbatelná je hmotnost. Zkrátka na ruce je ani při spánku téměř neucítíte. Po stranách se nachází decentní ovládací tlačítka s jistým stiskem, která nijak nepřekážejí nošení. Pro ovládání hodinek slouží především dotykový displej a to je kapitola sama o sobě.

Barevný dotykový displej má úhlopříčku 1,34 palců, navíc dostal Gorilla Glass sklíčko, takže ani když hodinkami zavadíte o zeď nebo rám dveří, nic se displeji nestane. Displej je nádherně čitelný za všech podmínek, na přímém slunci, i v přítmí a v noci. Automatická regulace jasu pracuje spolehlivě, tady není co vytknout.

Spodní část konstrukce dostala snímač tepu se zelenýnm světlem a hlavně nabíjecí konektory, které pasují přesně do kolébky s čelistmi. Ty hodinky pevně uchytí, nabíjení do 100 % trvá asi 2 hodiny. V mém případě mi hodinky vydržely i 3 dny v kuse v pohotovosti, což je skvělá zpráva, nesundával jsem je ani v noci ze zápěstí. Aktivní byly notifikace na hudbu Spotify z mobilu, stejně tak zprávy Whatsapp a také hovory atd. V případě aktivního měření nějakého tréninku jde výdrž samozřejmě rychleji dolů.

Několik aplikací

Konstrukce hodinek je prachu- a voděodolná, klidně se můžete koupat, nebo si rovnou zaplavat a měřit si výkony v bazénu. V rámci připojení podporují bluetooth 4.0 pro párování s mobilem, rovněž tak Wi-Fi pro stahování dat, třeba hned nového firmware po zapnutí. Systém Fitbit OS je rychlý a jednoduchý na ovládání, součástí jsou aplikace na měření tréninků, pak tam najdete Accuweather, Deezer, síť pro běžce Strava.

Nastavení hodinek probíhá v mobilní aplikaci, kterou je třeba stáhnout a synchronizovat. Data z aplikace se pak přenášejí na účet na Fitbit.com pro pohodlnější správu naměřených hodnot. Analyzovat lze denní počty kroků, hodiny spánku včetně jeho kvality apod. Na displeji mohou svítit hodiny při otočení zápěstí, pro úsporu energie jsem používal zobrazení času po stisku tlačítka.

Notifikace při prvních dvou dnech nefungovaly vůbec (se spárovaným Honorem 10), poté se  nějak samy rozjely a fungovaly spolehlivě. Na displeji tak vyskočí hláška a první znaky zprávy z Whatsapp, Messengeru, název skladby Spotify apod. Záleží na nastavení, co si zvolíte, aby hodinky hlásily. Pro hudbu v hodinkách nemusíte mít mobil u sebe, běhat se dá jen s nimi, v paměti je přes 2 GB místa na uložení hudby, pak jen spárujete bluetooth sluchátka a běžíte. A pozor, hodinky nepodporují GPS, proto je pro záznam trasy a evidenci polohy podstatné mít u sebe mobil.

Závěr

Fitbit Versa jsou zajímavé sportovní hodinky, které budou monitorovat veškerou aktivitu uživatele a navíc ho upozorní na události a informace z mobilu. Plusem je dobrá výdrž, odolnost s Gorilla Glass a perfektně čitelný displej.

 

Reklama