Fotit a surfovat: Samsung Galaxy Core Prime [recenze]

Reklama

Fotoaparát, rychlost a elegance, tak by se nechal shrnout kousek od Samsungu s názvem Galaxy Core Prime.

Na první pohled tento telefon zaručeně neurazí vzhledem a nebýt toho plastu na zadní straně, tak nepoznáte, že držíte v ruce levnější mobil. Pomáhá tomu i celostříbrný bok telefonu a tloušťka 8,8 mm. Zadní stranu lze pochválit za absenci otisků prstů a téměř nevyčuhující fotoaparát.

 

Po zapnutí vás přivítá Android 4.4 KitKat s klasickou nadstavbou od Samsungu, což málokoho překvapí. Displej o velikosti 4,5“ s rozlišením 480 × 800 bodů je přesně to, co od telefonu čekáte. Skvěle padne do ruky, parádně se drží a ovládá i jednou rukou.

Samsung_Galaxy_Core_d_1Samsung_Galaxy_Core_d_2Samsung_Galaxy_Core_d_3

Musím pochválit také barvy a jas, který stačí většinu času mít stažený na minimum. Malým mínusem jsou pozorovací úhly, které nejsou dvakrát příjemné, a čitelnost na slunci je také spíše průměrná a chybí i automatická regulace jasu. Když mluvíme o displeji, je nutné zmínit velmi pohodlné psaní SMS zpráv a kvalitní slovník. Sledování videa je díky barvám zábava a velmi pomáhá i celkem kvalitní reproduktor, který dokáže vyloudit vcelku silný zvuk, díky čemuž telefon uslyšíte i batohu.

Samsung_Galaxy_Core_d_4Samsung_Galaxy_Core_d_5Samsung_Galaxy_Core_d_6

Uvnitř telefonu najdete 1 GB RAM a čtyřjádrový procesor o frekvenci 1,2 GHz, díky tomu je telefon svižný, na nic dlouho nečekáte a multitasking i náročnější hry nejsou problémem. Při hraní her jsem nepostřehla ani zahřívání telefonu, které je znatelné spíše při delších hovorech.

Samsung_Galaxy_Core_f_1Samsung_Galaxy_Core_f_2

Zadní fotoaparát s rozlišením 5 Mpx a autofokusem mě velmi překvapil, hlavně příjemně, fotky jsou ostré, barvy odpovídají skutečnosti. V klidu ho můžete brát s sebou na výlety jako fotomobil, ocenila jsem i možnost nastavení tlačítka hlasitosti jako tlačítko spouště. Natáčet video můžete v HD kvalitě (1280 × 720 bodů).

Samsung_Galaxy_Core_f_3Samsung_Galaxy_Core_f_4

Galerie fotek je trochu nepřehledná, dohání to ale možnost rozšířit paměť telefonu až o 64 GB pomocí paměťové karty. Naproti tomu galerie hudby pomocí aplikace Hudba Play je velmi pěkně zpracovaná a velmi se mi líbila možnost ovládání přehrávače ze zamčené plochy.

Samsung_Galaxy_Core_f_7Samsung_Galaxy_Core_f_8Samsung_Galaxy_Core_f_6

Baterie je dalším pozitivním bodem, kapacita 2 000mAh umožňuje při klasickém používání docílit výdrže i 2,5 – 3 dnů. Pokud budete hrát hry, surfovat na internetu (můžete i rychleji díky 4G LTE) nebo sledovat videa, dostanete se na 1,5 dne, což je taky pěkný výsledek.

Využít můžete i režim vysoké úspory energie, tento režim dovoluje používat telefon intenzivněji a po delší dobu. Mobil automaticky omezí nepotřebné funkce a aktualizaci stavu na pozadí, čímž maximalizuje výdrž baterie.

Abyste svůj telefon našli, má integrovanou aplikaci Find My Mobile, pokud dojde k jeho ztrátě či odcizení, můžete jej vyhledat online, zavolat na něj a zjistit jeho stav. Na dálku jej zamknout nebo vymazat citlivé údaje.

Samsung Galaxy Core Prime rozhodně potěší všechny, kteří rádi fotí nebo surfují po internetu. Oceníte pěkný displej i reproduktor a možnost ovládat hudební přehrávač ze zamčené plochy. Klady jednoznačně převažují zápory a za čtyři tisíce tento telefon rozhodně stojí.

Plusy a minusy

Samsung Galaxy Core Prime

Rozměry: 131 × 68 × 9 mm, 131 g
Displej: 4,5″, 480 × 800 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1024 MB, ? MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Samsung G360 Galaxy CORE Prime v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Klady: fotoaparát, displej, jas, ovládání, rychlost, 4G, výdrž, design

Zápory: pozorovací úhly, automatická regulace jasu, galerie

Reklama