Samsung Gear 2 na ruce: retro a moderna v jednom [test]

Reklama

Hodinky Samsung Gear 2 jsou určeny fanouškům příslušenství, které hodně usnadní život. Chytrý doplněk k telefonu toho umí hodně, počítá kroky, telefonuje, fotí a natáčí videa. Jen kdyby design byl hezčí.

Samsung GALAXY Gear 2 (SM-R3810ZKAXEZ) lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Samsung Gear 2 jsou chytré hodinky, které jsou hodně drahé, stojí přes 7 000 Kč. Jsou však doslova nabušeny technologiemi, takže nechybí bluetooth, snímač tepu, AMOLED displej s perfektním podáním černé, mikrofon, hlasitý reproduktor, procesor, RAM, vnitřní paměť… Hodinky Gear 2 nejsou vyloženě hezké, připomínají retro design starých digitálek, vzhled však dokonale klame.

GalaxyGear2_detail_1GalaxyGear2_detail_2GalaxyGear2_detail_3GalaxyGear2_detail_4

Velikost hodinek není zrovna nejmenší, v úzkých rukávech mikiny, košile a bundy dělají potíže. Kovové zapínání pásku se dá nastavit tak, aby na ruce dobře seděl řemínek z gumy. Před prvním použitím je třeba hodinky nabít, je nutné využít adaptér s microUSB konektorem. jinak hodinky nenabíjete, takže adaptér budete asi nosit raději s sebou. Tohle řešení není rozhodně ideální, pochválil bych jedině za přímý konektor microUSB v těle hodinek.

GalaxyGear2_detail_5GalaxyGear2_detail_6GalaxyGear2_detail_13GalaxyGear2_detail_12

Kovová konstrukce má normu krytí IP67, takže odolá potu, vodě, prachu. Tělo hodinek je příkladně pevné, pod displejem AMOLED se vyjímá jedno tlačítko. Dotykový displej zařídí další ovládání. Na vzdálenější straně je vidět fotoaparát 2 Mpx s podporou HD videa.

GalaxyGear2_detail_7GalaxyGear2_detail_8GalaxyGear2_detail_9GalaxyGear2_detail_10GalaxyGear2_detail_11

Hodinky se spárují pouze s chytrými Samsungy, doinstalovat se dají různé aplikace. V základu jsem ocenil vibrace pro upozornění na hovor, také vše vidíte na displeji. S hodinkami jsem netelefonoval, lepší je to rozhodně přímo s mobilem. Prostředí hodinek je plně počeštěno, návrat zpět slouží tažení prstu dolů. V zásobě aplikací od výrobce najdete hudební přehrávač, to je hodně praktická záležitost, nemusíte mobil tahat z kapsy při poslechu. Fitness aplikace vás podpoří v měření kroků, běhání, měření chůze apod. Hodinky nemají GPS, takže vše měří hlavně gyroskop.

Galaxy Gear 2 – foto 3:4

GalaxyGear2_foto_3 GalaxyGear2_foto_2

Foto 16:9

GalaxyGear2_foto_1

Při focení a natáčení videí se vše hned odesílá do spárovaného zařízení, takže si výsledek prohlédnete na větším displeji. Fotí se 3:4 nebo 16:9, zapnout se dá makro nebo běžný režim. Blesk samozřejmě chybí, fotky nejsou vyloženě nepovedené. Natáčení HD videa dobře chytá zvuk, jen dejte pozor na držení správného úhlu záběru. S nasazenými hodinkami na zápěstí je to někdy obtížné.

Galaxy Gear 2 – 720p video


Pokrok takových mobilních hraček je určitě zajímavý, nicméně se domnívám, že jednak jsou příliš drahé a také nedokonalé. Drobné zařízení bez GPS nemůže nikdy přesně odečítat sportovní parametry jako klasické sporttestery a podobně. Pro usnadnění obsluhy telefonu se sice hodinky hodí, ale jde to bez problémů i bez nich. Navíc krkolomné nabíjení s adaptérem není vůbec pohodlné a to hodinky dle využití budete dobíjet co pár dní.

Reklama