Galaxy S4 v odolném těle: Samsung Galaxy S4 Active [preview]

Reklama

Jihokorejská společnost Samsung představila novou variantu špičkového Galaxy S4, tentokrát ve variantě Active. Vyznačuje se špičkovou výbavou a tělem, které vydrží vodu a prach. Prodávat se začne už v červenci, a to i u nás, takže se těšte.

Samsung Galaxy S4 Active není bohužel odolný proti pádům či nárazům. Veškerá jeho odolnost se tak vztahuje pouze na postříkání kapkami vody, krátkodobým ponořením nebo pobytu v prašném prostředí. Hermeticky uzavřené pouzdro brání vniknutí prachových částic a chrání přístroj před škodami způsobenými vodou, a to až do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. Samsung Galaxy S4 Active má také voděodolný výstup pro sluchátka, takže je možné je používat stejně, jako v normálních situacích. To v praxi znamená, že ho s sebou můžete vzít třeba na pláž nebo na houby, rozhodně s ním ale neházejte o zeď.

Samsung_Galaxy_S4_Active_1 Samsung_Galaxy_S4_Active_2

Samsung Galaxy S4 Active má rozměry 140 × 71 × 9 mm a váží 151 g. Za výrazně větší rozměry může pochopitelně displej, jehož úhlopříčka dosáhla hodnoty 5″. Za to má rozlišení Full HD, je samozřejmě odolný proti poškrábání a navíc ho můžete bez problémů ovládat třeba v rukavicích. Kromě toho zvládá podobné způsoby bezdotykového ovládání jako jeho starší kolega Galaxy S4 (bez přídomku).

Samsung_Galaxy_S4_Active_8 Samsung_Galaxy_S4_Active_7

Fotoaparát má rozlišení 8 Mpx, autofokus a diodový blesk. Snímky můžete ukládat do paměti s kapacitou 16 GB nebo na paměťovou kartu microSD. Paměť RAM určená pro běh systému Android 4.2.2 a nainstalovaných aplikací má kapacitu 2 GB, o svižný chod se stará čtyřjádrový procesor s taktem 1,9 GHz.

Samsung_Galaxy_S4_Active_5Samsung_Galaxy_S4_Active_6

S okolím se snadno propojíte prostřednictvím sítí 3G (až do rychlosti HSPA+ 42) i LTE, mobil dále podporuje Wi-Fi. Ke komunikaci na kratší vzdálenosti vám dobře poslouží třeba NFC nebo osvědčená dvojice bluetooth a infraport. Samozřejmostí je přijímač navigačního systému GPS.

Samsung_Galaxy_S4_Active_4 Samsung_Galaxy_S4_Active_3

Přístroj bude k dispozici ve třech barevných variantách – šedé (Urban Grey), modré (Dive Blue) a oranžové Orange Flare. Dostupnost se bude na jednotlivých trzích lišit. V České republice by měl být Samsung Galaxy S4 Active v prodeji na konci července, a to v šedé barvě.

Samsung Galaxy S4 Active

Rozměry: 140 × 71 × 9 mm, 151 g
Displej: 5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1900 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: NFC GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: ? autofokus blesk
Podrobné specifikace
neprodává se

Reklama