Galaxy SmartTag+ je ještě chytřejší přívěsek proti ztrácení věcí

Reklama

Fanoušci chytrých věciček můžou jásat, Samsung uvádí další generaci přívěsků SmartTag, tentokrát plusko nabídne za vyšší cenu ještě přesnější lokalizaci věcí, které nemůžete najít. Jak to funguje?

Galaxy SmartTag+ je opět drobný doplněk, který upevníte na pásek batohu, kufru, kroužek klíčů nebo jiné cenné věci, kterou byste neradi ztratili. Přívěsek s mobilem mluví přes Bluetooth verze BLE, ale také technologií ultra-wideband (UWB). Pokud máte lepší telefon typu např. Galaxy Note20 Ultra, Galaxy S21+, Galaxy S21 Ultra nebo Galaxy Z Fold2; můžete při hledání zapojit rozšířenou realitu. Při plížení se k předmětu s přívěskem se ukzuje na displeji vzdálenost a směr, navíc přívěsek umí zazvonit.

Právě technologie UWB je to, co zpřesní hledání. Zapojení do ekosystému Samsung SmartThings můžete předměty najít i mimo dosah mobilu (bez překážky až 120 m!). Bluetooth BLE komunikuje s jinými zařízeními Galaxy a ty pak informují váš mobil s aplikací, kde je aktuální poloha. Přenos dat je šifrovaný a nikdo nespatří, že něco někde hledáte, vše probíhá na pozadí.

Galaxy SmartTag+ bude v České republice ke koupi od 30. dubna 2021 v modré a černé barvě. Doporučená cena je 1 099 Kč, starší verzi SmartTagu koupíte za asi 900 Kč (viz Alza).

Reklama