Galaxy Z Flip 3 5G: ohýbací véčko, které chcete [recenze]

Reklama

Samsung s ohýbací konstrukcí Flipu dokazuje, že nic není nemožné. Voděodolný telefon s dvěma displeji udělá dojem nejen na dámy, praktické využití ohýbacího displeje je jednoduše návakové pro každého fanouška mobilů.

Galaxy Z Flip 3 5G je sympatické véčko dostupné ve 4 barvách, testované fialové, pak ještě v černé, tmavě zelené a béžové krémové. Dáte za něj 26 999 Kč nebo 24 999 Kč (Smarty.cz) podle kapacity vnitřní paměti 128 vs. 256 GB. Konstrukce telefonu zvládne 200 000 otevření a uzavření, což je na pár let používání až dost. Navíc jsem při testován íčasto nechával přes den ležet mobil otevřený pro pohotovější přístup k většímu displeji.

Mobil v zavřeném stavu snadno schováte do dlaně, menší kapsy i kabelky. Vnější barevný displej může nést oblíbenou tapetu, či fotografii, samozřejmě ukazuje hodiny a ikony událostí, které si i přečtete. Nebo můžete tahem přijmout/odmítnout hovor. Na zbytek poslouží velký AMOLED displej uvnitř, má 6,7 palců a maximální frekvenci 120 Hz. Zatímco vnější displej dostal ochranné sklo Gorilla Glass, uvnitř je displej pod folií, jelikož se ohýbá dle kloubu. Místo ohybu samozřejmě nepřehlédnete, ale při běžném používání nijak neruší a hned si na to zvyknete.

Kloub hliníkové konstrukce umí aretovat telefon v různých pozicích, snadno jej použijete jako stojánek pro videohovory a vlogování, po přivření pak kloub přitáhne části k sobě. Mezi nimi je patrná milimetrová mezera, ale ničemu to nevadí. Na telefon je radost se podívat v zavřeném i otevřneém stavu, ladně decentě zaoblené boky s tlačítka doplňují fotoaparáty, USB-C konektor a nezbytná tlačítka hlasitosti a čtečka otisků prstů.

Otevírání mobilu nelze provést jednou rukou, kloub je pevný a nejde to tak snadno, je nutné použít dvě ruce. A samozřejmě, můžete použít zavření i otevření k příjmu/ukončení hovoru, jak stylové. Ani do prémiového 5G mobilu nemusí téct voda, výrobce nezapomíná na normu krytí IPX8, tedy snese lehký deštík a náhodné smočení.

Uvnitř jsou akumulátory s celkovou kapacitou 3 300 mAh, podporují 15W rychlejší nabíjení (nabíječku ale v krabičce nenajdete), dá se využít Qi bezdrátová nabíječka max. 10 W, nebo reverzně dobít sluchátka či hodinky. Výdrž telefonu je jednodenní, počítejte s každodenním nabíjením.

Samsung Galaxy Z Flip 3 k chodu Androidu využívá moderní procesor Snapdragon 888 s podporou 5G sítí, rovněž tu je grafickým akcelerátor Adreno 660. Operační paměti je dostatečných 8GB, paměť zvolíte podle vaší finanční možnosti 128 nebo 256 GB, microSD kartu nepodporuje. Telefon je rovněž připaven na použití eSIM.

Vzadu se fotí 12Mpx hlavním snímačem a 12Mpx širokoúhlým. Fotky na širokáč jsou po stranách neostré, moc se na vážné focení nehodí. Hlavní snímač je velice schopný, svědčí dostatek světla, jsou tu reálné barvy, hloubka ostrosti, dynamika, tady je vše v pořádku. Maximem videa je 4K a 60 snímků za sekundu, funguje stabilizace.

Závěr

Galaxy Z Flip 3 5G je povedené véčko nejen do dámských rukou. Praktické využití obou displejů si hned oblíbíte, mobil je použitelný v zavřeném i otevřeném stavu, nechybí mu výkon, jen počítejte s každodenním nabíjením. Elegantní design s odolností proti vodě je skvělým bonusem, hodně potěší kvalitní fotoaparát.

Galaxy Z Flip 3 5G fotogalerie

Galaxy Z Flip 3 5G video 4K 60 sn./s.

Reklama