Genius Cam Mouse: fotovideomyš [test]

Reklama

Kombinace myši, fotoaparátu a videokamery pochází z dílen Geniusu, známého výrobce příslušenství. Myš se vyznačuje přesným optickým snímačem, vespod však navíc sídlí 2Mpx snímač na focení a točení videí. Jak to funguje?

GeniusCamMouse_6

Genius Cam Mouse lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Myš Genius Cam Mouse je menší drátovou optickou myší se snímačem 1 200 dpi, kterou oceníte třeba u vašeho notebooku či tabletu. Myš s USB připojením se vymyká tím, že má nahoře modře svítící logo, které světlem indikuje otevření spodní krytky fotosnímače.

GeniusCamMouse_1GeniusCamMouse_2

Před použitím myši jako fotoaparátu je nutné do počítače nainstalovat speciální program od Geniusu. Po jeho spuštění a následné otevření krytky se na monitoru počítače objeví obraz ze snímače. Fotí se a natáčí naležato, pro fotky stačí tisknout spoušť na boku, k zahájení natáčení videa nutno stisknout kolečko myši nahoře.

GeniusCamMouse_4GeniusCamMouse_3GeniusCamMouse_5

Vše v reálném čase vidíte na monitoru a je to docela zábava. Nahrává se rovněž zvuk, toto lze vypnout. Obraz se dá vyladit v nastavení programu, kvalita odpovídá tomu ,že se hodí pro nouzové focení formulářů, objektů, obličejů. Z programu lze hned sdílet výsledky na Twitter, Facebook, nebo do mailu.

Geniusmouse_foto_1Geniusmouse_foto_2

Poněkud hravější myš má sympatickou cenovku a rozhodně si s ní můžete užít legraci třeba na přednášce, konferenci či firemní poradě…

Reklama