Genius DVR-FHD660G: autokamera s GPS v akci [recenze]

Reklama

Genius přináší skvělou kameru, která nahrává aktuální polohu, pohlídá rychlostní limity a ještě upozorní na měření rychlosti. Představuje zajímavý tip na dárek pro motoristy!

GeniusDVRRFHD660G_detail_2GeniusDVRRFHD660G_detail_1

Genius DVR-FHD660G je kamera s cenou pod 3 000 Kč, která umí nahrávat v rozlišení 1080p, tedy fullHD. Kvalitou záznamu rozhodně ostudu neudělá, výrobce vsadil na GPS modul v kameře, nechybí akumulátor, který umožní samostatné fotografování mimo dosah napájení. A to se bohužel někdy může hodit.

Genius DVR-FHD660G lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


GeniusDVRRFHD660G_detail_3GeniusDVRRFHD660G_detail_4

Kamera Genius přichází s robustním držákem, který neumožní její decentní schování za zrcátko. Oplátkou je však dobrá viditelnost na barevný displej, který slouží jako hledáček kamery a také jako ukazatel aktuální rychlosti, směru pohybu a upozornění na radary. Displej lze samozřejmě donutit k automatickému vypnutí, aby v noci nerušil svícením.

GeniusDVRRFHD660G_detail_6GeniusDVRRFHD660G_detail_5

Držák s velkou přísavkou spolehlivě drží i v těchto chladných dnech, aretace dvojicí plastových šroubů nezklamala ani při jízdě po městských nerovnostech a kolejích. Kamera se do držáku nasouvá ze strany a lze ji snadno vzít do ruky.

GeniusDVRRFHD660G_2GeniusDVRRFHD660G_3

Kamera vyžaduje napájení 12V z autozapalovače, při výpadku napájení udrží kameru pár minut v chodu vnitřní baterie. Akorát na to, abyste třeba vyfotili škody na vozidle po střetu apod. Kamera má české menu, takže nastavíte požadované parametry, jako zobrazení GPS polohy, rychlosti, kvalitu záznamu. Také se počítá s různou citlivostí pro uložení nouzových situací do speciální složky. Kamera začne nahrávat automaticky po spuštění, po 3min nebo 5min intervalech ukládá na kartu microSD.

Ukázkové foto

DCIM100MEDIADCIM100MEDIA

Vše funguje samo, netřeba se o nic starat. Když ponecháte nastavené upozornění na rychlostní limity (pevně dané 40, 50, 60 a více km/h), bude po překročení vytrvale pískat. Praktičtější může být ruční uložení polohy kamery či radaru, stačí zmáčknout tlačítko. Pak na stejném místě dle pozice GPS kamera opět dá vědět.

Video 1080p z kamery – bez zvuku

Skvělou věcí je však doprovodný software SuperCar, který současně ukazuje na Google Mapách pozici vozidla, rychlost, G přetížení, samotné video. Jednoduše zkontrolujete, kde se pohybovalo firemní či soukromé vozidlo… Kamera Genius funguje spolehlivě i za zhoršeného světla, podívejte se na záznam v tunelu.

S přihlédnutím za příjemnou cenu můžu tuto kameru doporučit. Video fullHD uspokojí se šířkou pohledu i jemností rozlišení. soubory videa se na PC přehrávají plynule a lze odečíst řadu detailů.

Reklama