Genius GX Gaming Gila: myš se světelnou energií [test]

Reklama

Kdo si hraje na počítači, ten v ruce uvítá kvalitní nástroj pro přesnou střelbu, pohyb a další nezbytné aktivity. Genius má ultimátní řešení.

GeniusGXGamingGila8

Genius Gila lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Genius Gila je kvalitní myš z řady herního příslušenství GX Gaming. Dojem udělá nejen designem, ale také ergonomií, zásobou tlačítek a programovatelným LED osvětlením. Genius Gila není zrovna nejlevnější, v segmentu herních myší patří k těm nejdražším po boku modelů Logitech a jiných věhlasných výrobců.

GeniusGXGamingGila2GeniusGXGamingGila1

Genius přináší moderní herní myš, kterou ocení hlavně praváci, ostřeji řezané rysy plastové konstrukce skvěle padnou do ruky díky gumovému potahu a matným plastům. Průzkum odhalí hromadu tlačítek zejména na horní straně myši, po zapojení do USB počítače se myš navíc rozehraje barevnými efekty.

GeniusGXGamingGila3GeniusGXGamingGila4

Myš je vybavena dlouhým kabelem pleteným v textilu a pozlaceným rovným USB konektorem. V balení s myší dostanete teflonové nalepovací plošky pro lepší skluz, nechybí zásoba závaží k dovážení myši. Myš je dostatečně těžká (bezmála 200 g) i bez nich, tuhle možnost jsem tedy nepotřeboval.

GeniusGXGamingGila6GeniusGXGamingGila5

Gila dává jasně najevo příslušnost k příslušenství GX Gaming, obsahuje loga, kombinuje červené a tmavé plasty. Herní zařízení obsahuje laserový snímač, který si čte povrch i pár milimetrů nad podložkou, kdybyste v zápalu hry myš zvedali.

GeniusGXGamingGila7

12 tlačítek na povrchu utvoří až 72 maker, do paměti 32 kB se jich vejde dost. Všechny funkce myši se nastavují v počeštěném programu od výrobce, stahujte přímo z jeho webu. Po spuštění pak lze nastavit makra a jiné funkce tlačítkům. Pro kancelářskou práci se vyplatí přiřadit kopírování a vkládání ze schránky, ale třeba také přepínání hudby v přehrávači apod. Možností je opravdu spousta, pak stačí myš přepnout na další herní profil.

Tlačítko s panáčkem nahoře hne přepíná citlivost dpi snímače, to se může hodit i při jiných činnostech. LED podsvícení se reguluje v různých odstínech a rychlostech blikání, myš může hrát barvami a zejména v noci je to hodně efektní.

Tvary myši vyhovují dlouhodobému používání, na tvarování na horní straně jsem si asi týden zvykal, ale není to nic nepříjemného. Myš doporučuji pro práci i zábavu, stane se vaší oporou, urychlí a usnadní práci na počítači a především vás nezklame při hraní her různých typů.

Genius Gila – parametry

  • Velikost, hmotnost: 144 x 72 x 44 mm, 197 g, možnost dovážení
  • Kabel USB: pozlacený, délka 1,8 m
  • Dpi snímače: laser 200 – 3 200 dpi
  • Tlačítka: 12 ks, až 72 maker

Reklama