Genius HS-970BT: nechte na hlavě [recenze]

Reklama

Genius prodává headset s podporou NFC, která rozhodně neudělají ostudu. Povedl se design, ergonomie i kvalita produkce do uší.

GeniusHS970BT_1

Genius HS-970BT lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Genius HS-970BT je elegantní headset pro telefonování a poslech hudby. Využít lze spojení bluetooth bez kabelu, v balení však najdete kablík 3,5 – 3,5 mm jack, takže se nabízí propojení s počítačem nebo jiným zdrojem hudby.

GeniusHS970BT_3GeniusHS970BT_4

Poddajná plastová konstrukce sluchátek je opatřena dvojicí výklopných náušníků, výrazný most poskytuje polstrování a hlavně ovládací prvky na pravé straně. Vlevo je pak logo NFC, zde tedy stačí přiložit mobil s NFC a sluchátka se spárují hned. Zajímavou výhodou je určitě možnost složení sluchátek v pantech, snadno je pak můžete převážet a schovat do batohu apod.

GeniusHS970BT_5GeniusHS970BT_6GeniusHS970BT_7 GeniusHS970BT_8

Z ovládání majitelé ocení tlačítka hudebního přehrávače, včetně ovládání hudby, středové tlačítko je podsvíceno uprostřed a na okraji. Při nabíjení tak například září červeně. Kabel s 3,5mm jacky se zapojuje na levé straně, protistrana poskytuje microUSB slot k nabíjení. Jeden kabel najdete v balení, takže dobijete z počítače nebo klasicky z nabíječky mobilu.

GeniusHS970BT_12GeniusHS970BT_11

Pohodlí uší mají zajistit polstry a výsuvné náušníky a docela se to daří. Vnější okraj polstrů sahá zrhuba na 88 mm, šířka pak 70 mm. A to je dost i na větší uši. Přítlak není otravný, sluchátka spíše doléhají příjemně. Tlačítka napravo slyšitelně cvakají, vaše prsty se musejí naučit jejich polohu, nemají totiž výrazné odlišení a splývají.

Zvuková produkce není zrovna nejčistší, porovnání s kabelovým spojením a bluetooth vyznívá lépe pro kabel. Problém určitě není s dostatečnou hlasitostí, nechybí ani výraznější basy, středy splývají a výšek je pomálu. Zkrátka jde o headset pro méně náročné posluchače, kteří hledají solidní hukot bez přesného vykreslení složek hudby. Útěchou je určitě povedený design, pohodlné nošení, možnosti spojení bluetooth a kabelem. Pro hovory rovněž není nutnost sluchátka z hlavy sundávat…

Reklama