Genius Lumina: podsvícený hravý design [recenze]

Reklama

Není pochyb, že i reproduktory k počítači by měly vypadat k světu. Genius nabízí sestavu 2.1 se stylovými tvary, slušným výkonem a ambientním podsvícením. Oceníte i dálkové ovládání.

GeniusLumina_1

Genius Lumia představuje sestavu plastového subwooferu a dvojice vertikálních satelitů. Provedení tvrdý matný bílý plast eliminuje chytání otisků a viditelnost případného prachu. Na vašem pracovišti se Genius Lumia spolehlivě zabydlí, designéři zvládly tvary na jedničku.

GeniusLumina_9GeniusLumina_8

Jednotka subwooferu obsahuje nezbytné konektory na zadní straně, kromě satelitů lze připojit drátové nebo bezdrátové ovládání. Výrobce vsadil na stylové náladové oranžové podsvícení, takto žhnou satelity ve spodní části, rovněž poblikává ovladač při změně hlasitosti. Subwoofer obsahuje další USB vstup, nechybí síťový vypínač pro úsporu energie.

GeniusLumina_7GeniusLumina_6

Reproduktor subwooferu je vidět ze spodní strany, která má rovněž neklouzavé nálepky. Výdech wooferu pak směřuje vzhůru do špičky. Satelity mají dobrou stabilitu, kryty reproduktorů jsou z bílého kovu. Dálkový ovladač umožní i regulaci basové složky, stačí otočné tlačítko stisknout, podsvícení zmodrá a vy upravujete sílu basů subwooferu.

GeniusLumina_4GeniusLumina_3

Sestava se do stand-by módu přepíná automaticky po pár minutách nečinnosti, pro její zapnutí stačí stisknout tlačítko ovladače, satelity se rozsvítí a už si můžete pouštět hudbu. Výkon sestavy stoupá na kvalitě s přibývající hlasitostí, satelity hrají příjemně do prostoru a subwoofer zbytečně nehučí ani na maximální úroveň basů. Projev sestavy je spíše plošší, což je vzhledem ke konstrukci zřejmé, ale rozhodně ostudu neudělá. Sestavu můžu doporučit naposlech hudby i hraní her, sousedy rušit nebudete a vy si poslech užijete.

GeniusLumina_2

Genius Lumina parametry

  • Sestava 2.1 – subwoofer + 2 satelity
  • Celkový výkon 25 W, z toho 15 W subwoofer
  • Konektory: USB vstup, AUX in
  • Výbava: kabelový a bezdrátový dálkový ovladač, ambientní podsvícení
  • Za zapůjčení děkujeme Digitor.cz
Genius Lumina lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama