Genius MH-8015: zlato do ruky a do uší [recenze]

Reklama

Genius uvedl na trh cenově zajímavý set bezdrátové myši a headsetu. Za nějakých 500 Kč tak pořídíte praktický doplněk k notebooku a ještě si užijete kvalitní poslech do špuntů z počítače nebo mobilu.

Genius MH-8015 je sada myši a sluchátek, která může udělat radost třeba pod stromečkem. Genius ji posílá do prodeje v několika barvách, zlaté, stříbrné, kovově šedé, kávové a čokoládové, vybírejte třeba na Heuréce. Testovaná zlatá vypadá velice zajímavě a atraktivně, přibalená sluchátka mají odstín velice podobný, ale ne zcela shodný, je trochu tmavší. Myš může sloužit levákům i pravákům, pro bezdrátový přenos pracuje USB dongle do slotu počítače. Ten se dá zasunout do spodní části myši a mít ho stále po ruce.

Myš je velice lehká (jen 77 g), obsahuje akumulátor, která se dobíjí přes microUSb konektor. Dle výrobce by jedno nabití mělo sloužit na 180 dní provozu. Myš lze vypnout přepínačem na spodní straně. Doprovodný software o velikosti 80 MB v počítači umožní nastavení citlivosti snímače od 800 – 1 200 – 1 600 dpi. Také lze upravit rychlost scrolování a dvojkliku.

Profily se pro jednotlivé uživatele dají uložit. S myší není při používání problém, výhrad nemám k přesnosti a ergonomii. Velikostí 110 x 60 x 40 mm padne přesně do ruky. Přibalené zlatavé špunty hrají překvapivě dobře, nabízí mikrofon a vícefunkční tlačítko na kabelu. V uších drží spolehlivě a nabízí dobrý zvuk, i když je trochu přebasovaný.

Reklama