GoClever Chronos Eco: hodinky s výdrží 30 dní [recenze]

Reklama

V jednoduchosti je krása a to platí i pro jednoduché hodinky GoClever s černobílým displejem, podporou upozornění na zprávy a hovory, krokoměrem a dalšími funkcemi. dobrý dojem podtrhuje cena 1 500 Kč.

CHRONOS_ECO_24CHRONOS_ECO_25

GOCLEVER Chronos Eco lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


Zatímco se to kolem nás hemží chytrými hodinkami s operačními systémy a barevnými displeji, řada z nás by jednoduše uvítala klasiku. Černobílý displej, nějakou odolnost proti vodě a hlavně dlouhou výdrž. Ono dobíjení co dva dny při plném využití jako v případě chytrých hodinek Galaxy Gear S, to není moc zábavné.

CHRONOS_ECO_6CHRONOS_ECO_5CHRONOS_ECO_4CHRONOS_ECO_3

GoClever přiváží zajímavý malý model hodinek, které sice neoslní designem, ale mají řadu trumfů. Drobná konstrukce má mít odolné sklíčko, hrany se decentně zaoblily a to vše vám na ruce drží díky silikonovému náramku bez možnosti výměny.

CHRONOS_ECO_16CHRONOS_ECO_15CHRONOS_ECO_14CHRONOS_ECO_13

Hodinky mají primárně sloužit pro zobrazení notifikací hovorů, SMS, e-mailů a dalších zpráv z aplikací jako jsou Messenger, WhatsApp a jiných. Navíc mohou ovládat hudební přehrávač, fotoaparát, počítat denní vzdálenost a kroky, monitorovat spánek.

CHRONOS_ECO_12CHRONOS_ECO_11CHRONOS_ECO_10CHRONOS_ECO_8

Displej s elektronickým inkoustem je velký 22 × 25 mm, můžete zvolit inverzní zobrazení nebo mít tmavý font na světlém pozadí. Bohužel nelze měnit velikost a styl písma, takže výsledné znaky mají sotva něco přes milimetr. Displej může podsvítit namodralé světlo po každém stisknutí nějaké tlačítka, nebo se rozsvítí při správném pohybu zápěstí (když se podíváte na displej). Hodinky jsem lehce namáčel při umývání rukou a přežily, měly by vydržet i sprchování.

CHRONOS_ECO_17CHRONOS_ECO_18

Hodinky spolupracují s telefonem přes bluetooth 4.0, pro Android je připravena podpůrná aplikace. Styl zobrazení hodin v pohotovostním stavu zvolíte právě v ní, graficky spatříte ušlé kroky a další informace. K ovládání hodinek slouží levé tlačítko a trojice napravo. To levé ukáže stav baterie a datum, slouží pro návrat. Napravo máte dvě krajní na pohyb v menu, prostřední slouží pro potvrzení a vstup do hlavní nabídky.

CHRONOS_ECO_26CHRONOS_ECO_27CHRONOS_ECO_30CHRONOS_ECO_29CHRONOS_ECO_28

Zde jsou jasné ikony, postupně se dostanete do nabídky s novým upozorněním, ovládání spuštěného přehrávače v mobilu, dokonce lze aktivovat focení a natáčení videa. Tedy až po spuštění aplikace v mobilu, pak z hodinek aktivujete spoušť. Počítadlo kroků vás dle nastavení upozorní na nesplněný denní limit, jinak poctivě každý den počítá a prozradí ušlou vzdálenost. Měření délky spánku musíte zahájit stiskem tlačítka. V nastavení pak najdete pár voleb zobrazení a osvitu displeje.

CHRONOS_ECO_20CHRONOS_ECO_19

Před používáním je nutné hodinky nabít přiloženým USB konektorem s magnetickými kontakty. Do 100 % to je rychlé a pak se nestačíte divit. Za týden testování hodinek ubylo asi 15 %, takže se dá věřit tomu, že měsíc dají bez problémů. Hodinky přitom často vibrují, upozorní na zprávy, podsvícení mám aktivované… Na displeji se ukazují kusé informace o událostech, při volání hned vidíte jméno kontaktu, ze zpráv se ukáží náhledy, u Messengeru však nevíte, kdo píše, jen že něco dorazilo. Slušně hodinky pracují s WhatsApp. Všechna upozornění lze najednou promazat a můžete čekat na další.

CHRONOS_ECO_23CHRONOS_ECO_9

S hodinkami jsem spokojen, za rozumnou cenu nabízejí notifikace na zápěstí. Díky muší váze a malým rozměrům o nich ani nevíte. Naprosto skvělou vlastností je dlouhá výdrž, nemusíte se bát, že zůstanete bez energie na týdenní dovolené.

Reklama