GoClever Insignia 550i: pohodový dual SIM [recenze]

Reklama

Nová Insignia to pořádně nakopla s výkonným hardwarem, vysokým rozlišením displeje a Androidem 4.4. Na tento telefon se můžete spolehnout.

Insignia550i_1

Po povedeném modelu Insignia 500 s velkou baterií s kapacitou 4 000 mAh nám v redakci přistála větší Insignia 550i. Ta přidala na velikosti displeje, výkonu hardwaru a podpoře dual SIM. Full HD rozlišení displeje vás dostane.

GoClever Insignia 550i

Rozměry: 148 × 74 × 8 mm, 140 g
Displej: 5,5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1700 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena GoClever Insignia 550i Dual v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Plusy

  • Velký displej 5,5 palců
  • Ochranná folie z výroby
  • FullHD rozlišení displeje
  • Informační LED
  • Podpora dual SIM
  • 2 GB RAM
  • Solidní fotoaparát 13 Mpx

Mínusy

  • Téměř neviditelná tlačítka pod displejem
  • Přední i zadní strana se umatlávají otisky
  • Bez podpory LTE

Balení, konstrukce

GocleverInsignia550i_4GocleverInsignia550i_3

Designem vás Insignia asi neuchvátí, stejně tak obsahem balení. Špunty však lze použít jako handsfree, dokonce mají plochý kabel proti zamotání a samozřejmě se nezapomíná na USB nabíječku a microUSB kabel. Tenká konstrukce telefonu má jen 8 mm a plocha displeje je pro někoho úctyhodná. 5,5palce už v kapse moc snadno neschováte a cílová skupina u GoCleveru je spíše u pánů. Výrobce nechal na displeji ochrannou folii, ta kryje IPS displej s parádním fullHD rozlišením, nechybí automatická regulace jasu a informační LED nad displejem. Přední stranu doplňuje kamerka na hovory či selfie fotky. Pod displejem se srovnala tři tlačítka s tmavým modrým podsvícením, které nelze téměř ve dne vidět. Zkrátka tohle se GoCleveru moc nepovedlo.

GocleverInsignia550i_1GocleverInsignia550i_2

I folie, i zadní matný pogumovaný kryt dost snadno lákají otisky prstů a tak se s tím musíte smířit nebo stále leštit. Nahoře se zapojují sluchátka a microUSB nabíječka, levá strana nabízí ovládání hlasitosti a napravo pak zámek mobilu. Tlačítka se nijak neschovávají a stisknout lze snadno. Záda Insignie obývá hlavně 13Mpx fotoaparát a LED blesk. S telefonem pořídíte solidní záběry včetně makra, video se zastavilo na standardní kvalitě 720p. Pod krytem najdete baterii s kapacitou 2 500 mAh a pěkně srovnané sloty SIM1, SIM2 a microSD. Mobil podporuje dual SIM, v menu Androidu tak najdete volby nastavení karet, třeba jednu na data, druhou na hovory apod. Výdrž telefonu nijak nepřekvapí, velký displej a pravidelné datové spojení a synchronizace si něco vezmou, takže výdrž den až dva je zcela standardní.

Hardware, systém, funkce

Co určitě potěší majitel, to je holý Android 4.4 bez nějakých grafických nadstaveb, které by jej zpomalovaly. Naplno si tak užijí výkon 8jádrového procesoru a hlavně luxusních 2 GB RAM pro hladké spouštění a běh aplikací na pozadí. Problém nepředstavuje hraní her, surfování, přehrávání videí apod. V paměti najdete papírově 8 GB místa, v praxi nění ani polovina, takže microSD karta se může hodit.

Insignia550i_displej_1Insignia550i_displej_2Insignia550i_displej_3

Z datových spojení počítejte s klasikou ve 3G sítích, ovšem na LTE nedošlo. Jelikož je Android prostý zbytečných aplikací, za zmínku stojí aplikace pro aktualizaci přes Wi-Fi, která stáhne a nainstaluje nejnovější verzi firmware. V telefonu najdete klasiku od Googlu včetně navigace v Google mapách, v nouzi nebo večer oceníte aplikaci svítilny. Reakce telefonu vydržely svižné i po instalaci spousty aplikací a testování her, nebyl problém při telefonování a datovém spojení. Občas narazíte hluboko v menu na anglické popisky, ale dá se v tom vyznat.

Insignia550i_displej_9Insignia550i_displej_8Insignia550i_displej_7

Pro focení je lepší určitě mít ideální podmínky, ale i tak GoClever neudělá ostudu, podívejte se na záběry z podmračeného Brna. Ve videu je aktivována stabilizace, která obraz mírně deformuje.

Insignia550i_foto_1Insignia550i_foto_2Insignia550i_foto_3Insignia550i_foto_4

Závěr

Pokud hledáte větší telefon pro pohodlné používání, tak nešlápnete vedle. Jen co si zvyknete na skoro neviditelná tlačítka pod displejem, tak se na Insignii lze spolehnout.

Reklama