Google kupuje část HTC za miliardu dolarů

Reklama

Společnosti HTC a Google oznámily, že se dohodly na převodu části zaměstnanců a patentů HTC do Googlu, za což Google vyplatí nemalou finanční kompenzaci.

Google a HTC spolupracují odnepaměti. HTC vyvíjí a vyrábí telefony s Androidem, řada referenčních modelů, které Google používá jako vzor přístrojů s novou verzí Androidu, má na svědomí právě HTC. Nyní se zjevně spolupráce přehupuje do další fáze, protože HTC do Googlu převádí část svých zaměstnanců.

Jejich počet nebyl nikde upřesněn, HTC ale nezapomnělo v tiskové zprávě zdůraznit, že jde z velké části o lidi, kteří už pro Google stejně pracovali. K tomu dostane Google přístup k části patentů HTC, které bude moci využívat pro své potřeby. Že těch zaměstnanců a patentů nebude asi úplně málo naznačuje jen cena, kterou Google zaplatí – 1,1 miliardy amerických dolarů, tj. asi 24 miliard českých korun. A to prosím v hotovosti, nikoliv ve formě akcií, jak je v podobných případech zvykem.

Znamená to, že HTC prodává svou mobilní divizi Googlu? Ne, alespoň ne úplně. Podle tiskové zprávy bude HTC pokračovat ve vývoji špičkových smartphonů, nezapomene ani na virtuální realitu VIVE, a vrhne se na novinky jako internet věcí nebo rozšířenou realitu. Oproti tomu Googlu získá konečně vlastní mobilní divizi a významnou investici v Tchajwanu.

Celá domluva ještě podléhá schválení úřadů a očekává se, že bude dokončena začátkem roku 2018.

 

Reklama