Google rozprodává Motorolu

Reklama

Podobně jako Nokia se zbavuje svých méně důležitých součástí, aby získala peníze do ročního vyúčtování, i Google rozprodává některé části loni koupené mobilní divize Motoroly. Ponechává si v podstatě jen její mobilní byznys.

Když loni Google koupil mobilní divizi Motoroly, kdysi slavného výrobce mobilních telefonů, měli analytici jasno. Google koupil Motorolu především kvůli jejímu patentovému portfoliu. Sám Google tehdy komentoval obavy ostatních výrobců telefonů s Androidem (operační systém vyvíjený Googlem), že nebude Motorolu nijak zvýhodňovat.

Mobilní divize Motoroly ale neprodukovala jen mobilní telefony. Ve svém širokém záběru se věnovala, vlastně ještě pořád věnuje, patří síťové prvky a televizní set-top-boxy. Právě této části se právě nyní Google zbavuje, prodává ji za 2,35 miliardy dolarů (asi 42 miliard korun) firmě Arris, která se zabývá výrobou síťových kabelů.

Google si i nadále ponechává část, která se věnuje mobilním telefonům, včetně mnohokrát zmiňovaného stohu patentů, s nimiž může vytáhnout do boje proti komukoliv, kdo by se snad chtěl s Googlem soudit. Prodej byl schválen představenstvy obou firem, měl by proběhnout v první polovině roku 2013.

Reklama