Google se prý chce stát virtuálem, zatím jen v USA

Reklama

O tom, že Google založí celosvětově působícího virtuálního operátora a rozdrtí oligopolní trh velkých hráčů, se hovoří už několik let. Zatím se tak nestalo, v poslední době se ale objevují zaručené internetové drbý, že se něco podobného chystá v USA.

Právě ve Spojených státech totiž Google provozuje optickou síť pro připojení k internetu, které říká Fiber. Na základě této sítě by chtěl vybudovat síť mobilních vysílačů, zatím není úplně jasné, jak by měla fungovat. V místech, kam jeho vysílače nedosáhnou, by chtěl využívat síť jiných operátorů. Podle internetové šeptandy oslovil Verizon s nabídkou spolupráce. Jak na to americký operátor zareagoval dosud není jasné.

V USA má samozřejmě Google výjimečnou pozici, zejména už ve zmíněné optické síti. Na evropském kontinentě takové výhody nemá a musel by se spolehnout výhradně na spolupráci s jinými operátory. Nejsem si ale jistý, že by s ním někdo jiný chtěl spolupracovat, přeci jen je rozdíl mezi malým českým virtuálem a obří nadnárodní korporací, od které všichni očekávají, že by byla schopná s telekomunikačním trhem řádně zamávat.

Reklama