GPS Safe: kapesní práskač jako ochránce osob i majetku

Reklama

GPS Safe je zařízení, které obsahuje GPS modul i vysílač GSM. Když do něj tedy vložíte SIM kartu, může vás informovat o svém pohybu, ať už se nachází v autě, batohu dítěte, či v kapse roztržitého seniora. Šikovná věcička umí telefonovat a ještě mnohem více.

CellularLine Interphone GPS Safe patří do skupiny tzv. GPS trackerů, tedy zařízené, které monitoruje a hlásí svůj pohyb dle nastavení. Malá plastová krabička na sebe designově moc neupozorňuje, přece jen neujde pohledům masivní oko v konstrukci. Za něj tracker zavěsíte třeba na batoh, obojek psa, někam do auta, loď, opasek apod. Čelní strana obsahuje SOS tlačítko, které po přidržení začne volat na až 5 přednastavených čísel a ještě k tomu pošle varovnou SMS.

Pokud by vás zajímal další GPS Tracker, testovali jsme zařízení od T-Mobilu s názvem GPS Locator T300.

CellularLine Interphone GPS Safe – pro co se hodí?

 • Pro hlídání pohybu automobilů, motorek, jejich manipulaci
 • Pro hlídání pohybu seniorů, dětí, domácích zvířat
 • Pro zaznamenání tras na dovolené, dají se exportovat
 • Pro nouzové SMS volání, volat se dá i na GPS Safe (odposlech)

Druhá strana může s majitelem GPS Safe komunikovat přes nenápadný reproduktor, mikrofon se pak nachází na spodní straně. Telefonování se ukončí tlačítkem na boku, jak napovídá symbol. Hned vedle se pak přístroj zapíná. Pod tlačítkem SOS ještě občas poblikávají informační diody s popisky, dozvíte se tak, zda je GPS Safe v chodu, na příjmu GSM a GPS, nebo se něco pokazilo.

Levý bok pod gumovou krytkou schoval microUSB slot k přesunu dat a konfiguraci v počítačovém programu Track Manager. Ten se nachází na přiloženém CD nebo jej stáhnete od výrobce. Ze slotu se GPS Safe dobíjí. Sousední microSDHC slot je prázdný, dá se tak rozšížit vnitřní 16MB paměť k ukládání GPS pozic.

Zadní kryt na svém místě pevně drží díky malému šroubku. Po sejmutí uvidíte modré gumové těsnění, celá konstrukce vykazuje normu krytí IPx7 (ponoření do vody na 30 min). Pod krytem má své místo 900mAh baterie a pod ní SIM slot. Osobně bych GPS Safe dopřál maximálně lehký deštík, gumová krytka na boku se až moc ochotně odklání od těla.

Po nainstalování Track Manageru (který je bohužel celý v angličtině) zjistíte, že jde o mocný nástroj k všemožné konfiguraci GPS Safe. Veškeré aktivity se ukládají do GPS Safe, po připojení k počítači se dají stáhnout a ukládat. V kalendáři pak uvidíte, co se kdy se zařízením dělo, kde se nacházelo apod. Trasy se dají exportovat do GPX a dále využít.

Nejdříve si vyberte, jak budete GPS Safe používat. Jestli jako osobní či zvířecí hlídač, strážce automobilu, majetku. Každý se dá konfigurovat odděleně. Nastavení umožňuje uložení až 5 čísel k volání SOS po stisku tlačítka. Tamtéž dorazí i SMS, text nelze upravit. Nouzová SMS dorazí včetně údaje o stavu baterie, aktivovat lze automatický příjem na zavolání, pak budete odposlouchávat dění kolem. Nechybí volby intervalů odpovědí a pravidelný hlášení polohy. Na zadaná čísla vše chodí s příslušnými linky do Google map.

Líbí se mi využití otřesového a polohového čidla. Stačí s GPS Safe silněji pohnout a už vše hlásí majiteli přes SMS a telefonuje. Dá se tak použít v případě hlídání jízdního kola, motorky. Napadá mne využití při upadnutí jeho nositele, třeba seniora.

Další skvělou funkcí je aktivace vyhrazených prostor tzv. Geofence, kde se GPS tracker může nebo nesmí pohybovat. Na Google mapách vyznačíte oblast a GPS Safe může hlásit její opuštění, narušení nebo obojí. Takových oblastí budete mít několik, dají se různě vypínat a zapínat. Aby toho nebylo málo, tak GPS Safe můžete ovládat speciálními příkazy přes zasílané SMS. Přístroj vám bude požadované stavy hlásit nazpět.

GPS Safe je šikovný nástroj k hlídání osob i majetku. Možná by jej využili podnikatelé k náhodným kontrolám pohybu služebních aut. Soukromé účely zahrnou hlídání majetku ve vzdálenější garáži apod. Nejenže GPS Safe dá o nežádoucí manipulaci s předměty vědět, ale majitele díky GPS dovede spolehlivě až na místo.

CellularLine Interphone GPS Safe parametry:

 • Rozměry, hmotnost: 70 × 48 × 18 mm, 71 g
 • Odolnost: stupeň krytí IPx7 (ponoření na 30 min do hloubky 1 m)
 • Baterie: výměnná Li-Ion 900 mAh
 • Konektivita: microUSB, GSM 900/1 800 MHz
 • Paměť: 16 MB, microSDHC slot
 • Výbava: informační diody, připojení sluchátka, pohybový senzor, software Track Manager
 • Obsah balení: microUSB kabel, CD s Track Managerem (také ke stažení od výrobce)
CellularLine Interphone GPS Tracker lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama