HD Widgets: počasí na sto způsobů (recenze Android aplikace)

Reklama

Nabídka zajímavých a rozmanitých widgetů je pro každý smartphone velmi důležitá. Ví to nejen mobilní výrobci, ale i vývojáři a tak si uživatelé mohou v obchodech vybrat ze spousty možností. Před nákupem této aplikace se ale hodí znát několik faktů, jinak byste mohli být celkem nepříjemně zaskočení.

Když jsem aplikaci viděl ve slevě za necelých 20 Kč, příliš dlouho jsem neváhal a koupil. Líbily se mi ukázkové obrázky a těšil jsem se na možnosti personalizace widgetů. Obojího jsem se také dočkal. Současně se ale dostavilo nepříjemné překvapení. Místo desítek zajímavých widgetů, jsem dostal jen pěkně zpracované hodiny, počasí a přepínače funkcí (kde ještě chyběla možnost vypnutí dat). I když všechny tyto grafické prvky můžete různě kombinovat, čekal jsem větší nabídku. Co takhle widget pro kontakty, kalendář, hudbu, obrázky atd? Nic z toho HD Widget nenabízí. Umí toho bohužel docela málo. Pojďme si ale nabídku přesto představit.

Widgety můžete mít v pěti různých velikostech, podle kterých se liší i možnosti úprav. Nejlépe si to ukážeme na widgetu s velikostí 4 × 4. Nejvýše jsou hodiny, u kterých měnite barvu, editovat se dá i pozadí celého widgetu a je jen na vás, co bude ukazovat spodní lišta. Může to být předpověď na další dny, nebo přepínače funkcí.

Jiný widget zase nabídne různé rozmístění všech tří prvků a třeba změněný font hodin.

U počasí si můžete vybrat ze dvou poskytovatelů (Accuweather nebo WeatherBug), interval aktualizací a jednotky. Tím nabídka končí.

HD Widget se vám nejspíše zalíbí, pokud jste zatížení na sledování počasí. Jestliže ale čekáte něco víc, raději počkejte, až aplikaci zlevní. Za plnou cenu totiž nejde o příliš výhodnou koupi.

Cena: 19 Kč (ve slevě 66%)

Freeware varianta: ne

Operační systém: Android, konkrétní verze v závislosti na zařízení

Reklama