HERE Connected Driving: ještě chytřejší navigace pro řidiče

Reklama

Nokia představila kompletní nabídku navigace do auta s přístupem k internetu Connected Driving. Navigace v autě se přes aplikaci propojí s mobilem i cloudem s dalšími informacemi ze senzorů auta.

HERE_Auto_6

Divize HERE přichází se zajímavým typem komplexní navigační služby se třemi aplikacemi HERE Auto, HERE Auto Cloud a HERE Auto Companion. Svoji premiéru si odehrají na International Motor Show ve Frankfurtu již 10. září 2013. Produkty HERE budou k dispozici pro automobilky i výrobce palubních systémů.

HEREAuto_1

HERE Auto – jde o offline mapové podklady pro 95 zemí, nechybí 2D, 3D i satelitní mapové pohledy, a to včetně fotografií ulic. Aplikace by se měla objevit na trhu v následujících měsícíh, HERE již nyní spolupracuje s partnery typu Magnetti Marelli.

HEREAuto_2

HERE Auto Cloud – jde o online připojení k praktickým službám pro získání aktuálních dopravních informací, podrobností o možnostech čerpání paliva a dalších bodech zájmu.

HEREAuto_4 HEREAuto_3

HERE Auto Companion – jde o mobilní a webovou aplikaci pro spojení řidiče s autem, i když v něm zrovna nesedí. Tady se nabízí synchronizace oblíbených tras a míst s těmi z mobilu, takže po nasednutí do auta již není třeba nic hledat. Výrobci aut mohou využít podkladů pro pěší navigaci, mapy prostor objektů nebo také LiveSight či spárování se senzory automobilu.

O smyslu takových aplikací asi není pochyb, jak se vyjadřuje analytik z tiskové zprávy: “Do roku 2016 bude již většina zákazníků na klíčových trzích zahrnovat palubní systém s webovým přístupem k datům do klíčových faktorů pro výběr jejich automobilu,“ řekl Thilo Koslowski, viceprezident divize Automotive společnosti Gartner. „Vhodně řešené palubní systémy s přístupem k internetu budou znamenat přidanou hodnotu pro on-line životní styl řidiče, stanou se součástí jeho každodenního života a umožní mu získat jednotnou uživatelskou zkušenost napříč všemi zařízeními.“

Reklama