HERE: Nokia má novou značku pro lokalizační a mapové služby

Reklama

Nokia zavádí nové označení pro všechny služby, které se točí kolem map, navigace, rozšířené reality, cestování MHD. HERE to vše zastřešuje a představuje mapovou službu napříč platformami. Co z toho budeme mít?

HERE je nová značka, která pod sebe sdružuje všechny lokalizační služby Nokie tak, aby se mohly dále rozšiřovat i mimo produkty Nokie. S tím souvisí jejich další vývoj a příchod na platformy Androidu a iOS. Nokia nově spolupracuje s Mozillou, takže se brzy objeví lokalizační funkce a mapy HERE pro Firefox OS. Nokia také vede jednání s firmou earthmine pro zpřístupnění nové technologie záznamu 3D pro propracovanější služby v nových verzích map.

Webovou verzi HERE můžete vyzkoušet http://here.net

Pro iOS se objeví v AppStore aplikace HERE Maps, a to ještě v listopadu. Půjde o offline mapy s MHD linkami a hlasovou navigací pro pěší. Počátkem roku 2013 se Maps API zpřístupní pro Android vývojáře, takže se objeví navigační a lokalizační aplikace s podklady od Nokie.

Další novinkou je funkce LiveSight, která funguje podle přesné 3D mapy světa. Tuto funkci již využívá Nokia City Lens, pro představení funkcí se podívejte na následující video s českými titulky:

Reklama