Hlína, voda, žížaly: Přežije mobil v kompostu?

Reklama

Každému z nás občas mobil spadne na zem nebo zmokne v lehkém májovém deštíku. Většinou vydrží, jen při hodně velké ráně nebo hodně velkém množství vody začne protestovat. Výjimkou jsou samozřejmě mobily se zvýšenou odolností. Jeden z nich se rozhodl výrobce otestovat skutečně důkladně – zaživa ho pohřbil do květináče!

Řeč je o odolném seniorském mobilu Emporia Solid Plus. Podle tvrzení výrobce by měl vydržet v podstatě jakýkoli pád a jakoukoli vlhkost. České zastoupení se proto rozhodl ověřit slova svého chlebodárce v praxi, a to dokonce dlouhodobě. O co jde?

Když si otevřete webovou stránku CoVydrziMobil.cz, uvidíte záběr na jakousi kancelář, ve které je květináč s bazalkou (alespoň podle tvrzení autorů stránky, případní botanici mezi našimi čtenáři nechť případně vše uvedou na pravou míru). V průhledném květináči je zahrabán již zmíněný odolný mobil, samozřejmě včetně neustálého připojení k nabíječce.

Díky tomu je mobil neustále funkční, jak si můžete kdykoliv ověřit zavoláním na uvedené telefonní číslo (otestovali jsme to a mobil skutečně zvoní, respektive rozsvítí se displej). Pokud budete mít štěstí, uvidíte v přímém přenosu velmi solidní zalévání. Nemáte-li dostatek trpělivosti, pusťte si záznam, jenž je také uložen na webu.

Mobil je tak neustále vystaven extrémní vlhkosti, v okamžiku zalití je nějakou dobu plně ponořen do vody. Dále ho ze všech stran obklopuje prostředí s tendencí pronikat všemi póry, ať už v podobě suchého prachu nebo vlhkého bláta. Zatím funguje bez problémů, uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.

Pokud vám test připadá příliš slabý, zkuste nám v komentářích poradit, co byste nebohé Emporii provedli vy.

Reklama