Hodinky Apple Watch změří EKG a propojí vás s doktory

Reklama

Oborová zdravotní pojišťovna (OZP) jako první začíná využívat Apple Watch k analýze EKG a jeho online analýze bez nutnosti chodit k doktorovi. Službu vyhodnocení do 24 hodin od odeslání mohou využít zatím jen klienti OZP.

Chodit za doktorem, aby vám natočil EKG? To je už minulostí. OZP využívá funkci hodinek Apple Watch k tomu, abyste si EKG nechali změřit, kdy chcete vy. V aplikaci Zdraví pak stačí vybrat export pro lékaře, vložit do speciální aplikace mVitakarta a odeslat k analýze na specializované pracoviště Mezinárodního centra pro telemedicínu, kde sedí kardiologové, kteří se na záznamy do 24 hodin podívají. Pokud zjistí, že je něco v nepořádku, obratem doporučí návštěvu praktika.

Aplikace Vitakarta je zdarma ke stažení pro iOS a Android, další informace najdete na jejich webu. Pro klienty OZP je možné využít limit až 5 měření za 1 měsíc, mohou se tak snadno monitorovat každý týden. V aplikace se stejně tak ukládají odebírané léky a hlídají jejich vzájemné účinky, klienti si zde proplácejí částky na prevenci apod.

Reklama