Hodinky Carneo Gear+ Platinum: lehoučké pro nenáročné dámy [recenze]

Reklama

Pokud hledáte decentní chytré hodinky pro vaši přítelkyni, manželku nebo maminku, můžou přijít vhod tyto růžové Carneo. Jsou alternativou k dražším zavedeným značkám jako jsou Samsung či Huawei, nabízí srovnatelné funkce a vlastnosti, i když se pár mínusů najde.

Carneo Gear+ Platinum jsou jedny z mnoha hodinek nebo také náramků čínské produkce, které najdete v e-shopech. Například Alza na výrobce Carneo najde 60 položek, v nichž je spousta nositelného příslušenství na ruku, které se od sebe liší rozměry, tvary, toušťkou a dalšími detaily. Jsou tu stokorunové a tisícové rozdíly a tak je na řadě si uvědomit, pro koho hodinky mají být určeny a které funkce se můžou hodit. A právě model Carneo Gear+ Platinum v ceně 1 990 Kč (Datart) míří k ženám, nejen kvůli barvě, ale také funkcí navíc pro monitoring ženských dní.

Hodinky Carneo mají v průměru jen 40 mm a tak se vyjímají na ženské ruce příjemně, viz naše fotografie. Decentní rozměry odolné konstrukce dle normy krytí IP67 doplňuje parádní nízká hmotnost jen 26 g a tloušťka jen asi 7 mm. Ke všemu přičtu na dotek příjemný silikonový růžový náramek s tloušťkou 20 mm a máme tu celkem atraktivní doplněk na nošení venku, doma i do práce. Náramek se dá vyměnit za jiný, vítám skryté zastrčení volného konce po utažení na ruce.

Carneo má kovové tělo, po boku stylově jej obíhá červená tenká linka. Tu naruší jediné ovládací kruhové tlačítko, určené pro stisknutí a vstup do menu či návrat na hlavní displej. Tlačítko také rozsvítí displej, to samé se může odehrát automaticky po natočení zápěstí. Plastová spodní strana je mírně vyboulená kvůli senzorům tepu, na boku najdete kovové piny, které psaují na přibalenou kolébku pro nabíjení z USB. Baterie má podle popisu vydržet 7 dní na jedno nabití, my jsme pro jistotu po asi 4-5 dnech už hodinky nabíjeli.

Ochranné sklo displeje se mírně upatlává otisky, jas OLED displeje by se hodil vyšší, na slunci toho neuvidíte mnoho. Hodinky se párují s mobilem v aplikaci pro Android a iOS, ta je kompletně v češtině a pěkně přehledná. To se nedá stoprocentně říct o prostředí hodinek (uzavřený systém Carneo), je nutné zvyknout na uspořádání menu. Tahy nahoru a dolů si totiž přehazujete dokola 4 nainstalované ciferníky, nelze nahrát žádný jiný. Tahy do stran postupně navštívíte menu s ikonami, pak ušlou vzdálenost a měřič kvality spánku. Pokud se včas zastavíte v menu, objevíte 9 ikon, které zpřístupní funkce hodinek.

Zde v menu Sport můžete využít měření 10 činností – venkovní běh či procházka, vnitřní běh či procházka, turistika, stepper, jízda na kole či rotopedu, eliptický a veslovací trenažér – to vše v minimalistickém fontu. Každou činnost spustíte hned, jakmile na ni klepnete, pak můžete prohlížet statistiky, dát pauzu nebo konec. Pokud měření neukončíte, nemůžete nijak procházet menu hodinek. Senzory pak dále měří tep, tlak (ten ve srovnání s elektrickým měřičem dost podměřuje), spustí stopky či odpočet (budete ťukat do miniaturních tlačítek na displeji), pro dámy je tu menstruační kalendář. Nechybí samozřejmě notifikace z mobilu, hodinky prozradí informacde z Whatsappu i Facebooku.

Pro analýzu výkonů a spánku se hodí přehledná mobilní aplikace, je příjemně rychlá a přehledná. Statistiky za den, týden, měsíc a rok vás třeba namotivují k lepším výkonům. Zajímavou funkcí je vzdálená spoušť, kdy mobil vyfotí snímek zatřesením spárovanými hodinkami. V menu aplikace nastavíte budíky, automatické měření tlaku či výstrahu na srdeční frekvenci.

Hodinky Carneo jsou patřičně odolné a dobře vypadající, dámy ocení nízký profil a minimální hmotnost. Samozřejmě se hodí barevná kombinace a slušná několikadenní výdrž. Přehlednost prostředí není ideální, někdy je font malinkatý nebo rozskákaný, reakce na tahy prstem nejsou okamžité, v menu hodinek objevíte i pár anglických hlášek. S ohledem na cenu se to asi dá odpustit, i když u takových hodinek bych cenu čekal klidně o třetinu nižší.

Reklama