Hodinky Huawei Watch GT 3 Pro: keramická evoluce [recenze]

Reklama

Nedávné představení nových „vlajkových“ hodinek Huawei s sebou kromě osvědčených funkcí přináší informace o tom, co chybí. O co jde?

Huawei Watch GT 3 Pro jsou další atraktivní sportovní hodinky, které navíc v menším rozměru skvěle padnou na dámskou ruku. Dámy si navíc určitě oblíbí keramické bílé provedení. Hodinky se hodí k různým outfitům, ladí s řetízky a náramky a přitom neustávají v podrobném měření fyzické aktivity, kvality spánku a desítek možných i nemožných sportů, třeba potápění. GT 3 Pro se vyrábí v rozměrech 43 a 46 mm, podle toho, jestli pro ženy nebo muže. Ceny hodinek a všechny varianty najdete na oficiálním eshopu Huawei. 

  • Huawei Watch GT 3 Pro Titanium Edition s nerezovým páskem – 11 990 Kč
  • Huawei Watch GT 3 Pro Titanium Edition s koženým nebo silikonovým páskem – 9 490 Kč
  • Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition s koženým páskem – 10 990 Kč
  • Huawei Watch GT 3 Pro Ceramic Edition s keramickým páskem – 13 990 Kč

Součástí balení hodinek je bezdotyková nabíječka s napevno uchyceným USB kabelem. K úpravě délky keramického pásku pak poslouží minišroubovák a náhradní dílky, úpravu délky zvládne i sama žena, mohu potvrdit. Na zápěstí drží spolehlivě, dvojité zacvaknutí potvrdí pevnost náramku, na dotek je keramika příjemná a kůže se pod ní nepotí. Provedení hodinek splňuje normy krytí IP68, takže hodinky není nutné vůbec sundávat ani na koupání, plavání či vyloženě potápění.

Na jedničku pracuje AMOLED displej krytý safírovým sklíčkem, za týdny testování se neobjevil ani vlasový škrábanec, otisky nechytá, vždy reaguje na povely prstu. A hlavně je stále čitelný, i na přímém slunci. To se pak můžete kochat „kvetoucím“ ciferníkem, který mění během dnes design a na noc se přepne do tmavého režimu.

Huawei Watch GT 3 Pro podobně jako loňské Watch 3 Pro obsahují Harmony OS a shodné prostředí s možností instalace aplikací z galerie. Není tu tak moc co objevit nového, vše je tam, kde bylo už vloni, stejná logika menu a funkcí, včetně otočné korunky s haptickou odezvou (jemné vibrace). Letošní GT3 Pro má navíc EKG senzor, stačí přiložit prst a nechat si změřit funkci srdce. Výdrž 10-14 dní dle četnosti využití měření sportovních tréninků, to je hodnota, které se přibližuje konkurence jen výjimečně. Dobíjení je pak otázkou pár desítek minut a máte zase na dva týdny vystaráno, lze využít jakoukoli Qi nabíječku.

Nová generace GT 3 Pro je revoluční hlavně v designu a EKG senzoru, jinak tu máme upravený design, nové ciferníky a nově podporu měření potápění a hraní golfu. S hodinkami můžete libovolně telefonovat, číst zprávy i odpovídat, pokud vám stačí titěrná klávesnice. Vždy však musíte být v dosahu spárovaného mobilu. Opakuje se nedostatek v podobě absence podpory NFC plateb, což řadím opětovně mezi velké mínus.

Ostatní funkce pracují, jak mají, tradičně se mi líbí obslužná aplikace Zdraví. Tam jsou všechny záznamy měřených aktivit, včetně analýzy spánků a možnosti nastavení hodinek. Není třeba to řešit na displeji hodinek, když to jde zvládnout v mobilu. Do hodinek lze nahrát hudbu, nebo na dálku ovládat přehrávač v mobilu, podpora samotných aplikací jako Spotify nebo Youtube v nich není. Pro měření pohybu venku dobře funguje první „chytnutí“ signálu GPS a pak jeho přesné zaznamenání v aplikaci na mapě.

Závěr

Nové Huawei Watch GT 3 Pro v keramickém provedení nemají na trhu konkurenci, hezčí hodinky jednoduše nenajdete a použití keramika je hodně atraktivní. Výbava hodinek pak je šikovným doplňkem tohoto designu a vyloženě nezklame. Měření EKG možná dámy ocení, více by se určitě hodily mobilní NFC platby.

Reklama