Holky, kluci a Vodafone: operátor se stěhuje do Stodůlek

Reklama

Vodafone opouští své odvěké sídlo na ulici Vinohradská (známé už z dob Oskara jako Oskarova Vinice) a stěhuje se do nové budovy v Praze-Stodůlkách. Kancelářské prostory jsou vybudovány s ohledem na ekologii.

To ostatně není nic nového. Operátor již několik let razí koncept tzv. zelené sítě, která je takřka ze tří čtvrtin napájena obnovitelnými zdroji energie. Za zbylou čtvrtinu Vodafone vysazuje stromy v českých chráněných oblastech. Nikoho zasvěceného tedy nepřekvapí, že i nové sídlo má spoustu ekologických certifikátů.

Vodafone_stodulky_1Vodafone_stodulky_2

Přímo u stanice metra vyrostla za poslední dva roky budova City West s užitnou plochou 15 000 m2. Jako jedna z prvních v Česku získala ekologický certifikát Leed, který potvrzuje snížení energetické náročnosti budovy. Ve srovnání s podobně velkými budovami spotřebuje budova City West zhruba třetinu energie. Vodafone rovněž hodlá maximalizovat využití recyklovaných materiálů a místních zdrojů.

Vodafone_stodulky_3

Zajímavé je také řešení Flexi Office. Díky němu mohou zaměstnanci zasednout libovolné místo, které je zrovna volné, připojit se a začít pracovat. Vodafone je ostatně známý tím, že již několik let má ve svých kancelářích méně židlí než zaměstnanců. Ne všichni totiž pracují ve stejnou dobu, řada zaměstnanců vyráží na schůzky do terénu.

Vodafone_stodulky_5Vodafone_stodulky_4

Reklama