Honor 10X Lite – jen zelená to může být [recenze]

Reklama

Novinka Honoru cílí na fanoušky dobreé výdrže a podpory rychlého nabíjení. Na výběr je černá nebo hodně zajímavá zelená barva.

Honor 10X Lite je telefonem, do kterého výrobce vkládá velké naděje. Dostává standardní cenu 5 490 Kč, ale do konce listopadu vyjde na akčních 4 392 Kč. Co tedy za pár tisícovek nabídne? Je to pevné plastové tělo, displej skoro 6,7palců, hmotnost nad 200 g kvůli většímu 5 000mAh akumulátoru a v balení rychlonabíječka s maximálním výkonem 22,5 W. Díky tomu je mobil z nuly na sto nabitý za nějakou hodinu a půl.

U rozměrů 165,65 x 76,88 x 9,26 mm počítejte s 206g hmotnosti, vepředu 90 % plochy zabírá displej s velikostí přesně 6,67 palců. Doprostřed horní hrany se vešel průstřel selfie kamery, kvalita zobrazení je velmi solidní, i když třeba 90Hz obnovovací frekvenci nečekejme. Rozlišení fullHD+ a IPS technologie navodí dobrou atmosféru a kvalitu při sledování fotek nebo hraní her, nejvyšší jas zase stačí i pro venkovní použití. Na displeji je z výroby folie, snese i pár škrábanců než ji sundáte.

Tělo mobilu je příjemně pevné a těžší, máte pocit, že držíte solidní kus hardwaru. Chválím umístění čtečky otisků prstů na pravou stranu do tlačítka zámku/vypínače. Reakce čtečky je skvěle svižná a spolehlivá. Nechybí ovládání hlasitosti, nebo dvojtlačítkem můžete cvakat selfies.

Nahoře je pouze jeden z mikrofonů, vlevo pak vysunete delší šuplík dvojice nanoSIM a jedné paměťovky. Dole se nezapomíná na 3,5mm jack na sluchátka, výrobce vám žádnéí do krabičky nepřibalí. USB-C slouží pro nabíjení s přibalenou nebo jinou kompatibilní nabíječkou. Mobil nepodporuje bezdrátové nabíjení. Rychlonabíjení je šťasným okamžikem dne, energie do telefonu proudí bleskově, př i nabíjení třeba od poloviny je to otázka pár desítek minut a máte plný stav. Výdrž mobilu je určitě více jak jeden den, procenta utíkají zvolna. Pokud budete mít vysoký jas displeje a hrajete hry, bude to jistě rychlejší.

Záda telefonu se fotí nejlépe a není divu – barevný styl mobilu sluší, i když rád chytá otisky prstů. Organizovaně působí modul 4násobného fotoaparátu – 48 Mpx hlavní snímač, 8 Mpx širokoúhlý, 2 Mpx k měření hloubky ostrosti, 2 Mpx makro. Vyčnívá trochu nad povrch, mobil se tak na zádech trochu houpe, pokud do displeje ťukáte.

Systém Androidu 10 má nadstavbu Magic UI 3.1.1 se službami HMS a obchodem AppGallery, zapomeňte tedy na zaběhlejší Google Play a jeho nadílku aplikací. Telefon je dostatečně rychlý díky 4 GB RAM a 8jádrovému Kirinu 710, doboru zprávou je 128 GB vnitřní paměti s možností karty do kapacity 512 GB. Pro platby tu máme podporu NFC, Honor rozbíhá spolupráci s bankami, snad se dočkáme také v ČR.

Prostředí mobilu si můžete přiměřeně upravovat podle libosti, pro pohodlí očí se nabízí aktivace tmavého režimu nebo komfrotního čtení s potlačením modrého světla. Dobře funguje odemykání obličejem, nemusíte psát PIN nebo sahat po čtečce. Jakmile se přihlásíte k Huawei ID, synchronizují se kontakty a obsah mobilu do cloudu a naopak. Aplikace se instalují z App Gallery, kde je už řádka českých aplikací, které přibývají. Cestu k aplikacím Googlu najdete v prohlížeči, například si tak pustíte Youtube. Další (Spotify, Waze, Facebook…) zkuste instalovat přes aplikaci Petal Search a půjde to. V základu najdete zásobu odkazů na zajímavé české i zahraniční aplikace, po najetí je musíte teprve stáhnout a instalovat. U FM rádia jsou nutná sluchátka, ale ty s mobilem nedostanete.

S focením si mobil poradí, doporučuji používat pouze hlavní snímač a nepřepínat na širokoúhlý záběr. Jak vidíte v galerii, kvalita je odlišná, přijdete o detaily. Pro focení makro a objektů zblízka (viz níže květiny) se mobil osvědčí. Zajímavou kvalitu přináší podvečerní a večerní fotografie, do všeho může a nemusí mluvit AI, stačí ji vypnout v menu focení. Pro natáčení videa je maximum 1080p a 60 záběrů za sekundu, obraz je bohužel nestabilní, nedoostřuje, s ubývajícím světlem je to velice špatné na pohled.

Honor 10X Lite to hraje hlavně na velký displej, 5 000mAh akumulátor a rychlonabíjení. To je určitě v pořádku, stejně tak jeho výkon a chod systému je bez problémů. Zklamání zůstává u focení a videa.

Honor 10X Lite fotogalerie

běžný záběr – širokoúhlý

běžný záběr – širokoúhlý

další fotky

podvečerní fotografie

 

Honor 10X Lite – 1080p video 1

Honor 10X Lite – 1080 video 2

 

Reklama