Honor 3C: další podařený člen rodiny [recenze]

Reklama

Za málo peněz hodně výkonu, to je motto Honoru 3C z dílen Huawei. Telefon s cenou do 4 000 Kč se pyšní svižným chodem díky 2 GB RAM, potěší i grafika od výrobce.

Honor3C_5Honor3C_2

Honor 3C

Rozměry: 140 × 71 × 9 mm, 140 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Honor 3C v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Honor 3C patří do střední třídy telefonů, za které nemusíte platit přehnané peníze. Honor je kompletně plastový, koupíte jej v šedé nebo bílé variantě. Telefon se v ruce neztratí, nabízí 5palcový displej s HD rozlišením, pohodlnému držení napomáhají zaoblené hrany a výsledná hmotnost 140 g.

Plusy

  • Cena
  • Velikost displeje, HD rozlišení
  • 2 GB RAM, 8 GB vnitřní paměť
  • Grafická nadstavba Androidu
  • Podpora dual SIM
  • Hudební výstup

Mínusy

  • Vrzající zadní kryt
  • Bez podsvětlení tlačítek pod displejem
  • Průměrný fotoaparát

Obsah balení a konstrukce

V krabičce s telefonem toho moc nenajdete, kromě mobilu a microUSB nabíječky tam totiž nic dalšího není. Než by výrobce věnoval nějaká levná sluchátka, raději volbu nechá na vás. Podlouhlá baterie patří do telefonu, s kapacitou 2 300 mAh nejde o trhače rekordů výdrže, tradiční dva dny ale při běžném použití mobilu vydrží.

Honor3C_1Honor3C_9

Design konstrukce nepřekvapuje, přední tmavou stranu narušuje lesklá mřížka reproduktoru a přední kamera. V tmavém plastu se schovala vícebarevná LED. Pod displejem spatříte senzorová tlačítka, jejich podsvícení však bohužel chybí. Displej s velikostí 5 palců kryje plast, který chytá otisky, takže se mobil snadno upatlává. Pochvalu zaslouží automatické světelné čidlo, obraz je dobře čitelný. Vhod přijde i rozlišení HD, tady budete spokojeni.

Honor3C_3Honor3C_2

Konektor sluchátek sídlí nahoře, zvukový výstup je dost kvalitní, navíc lze aktivovat pár ekvalizérů. Spodní strana obsahuje microUSB, tlačítka hlasitosti a zámku najdete na pravém boku. Stisk je jistý s tichým cvaknutím.

Honor3C_4Honor3C_5

Zadní kryt lze vypáčit nehtem přes microUSB konektor, pak se dostanete k baterii a dvojici SIM slotů, rovněž microSD. Podpora dualSIM je zdůrazněna v menu Androidu, vyhradit můžete jednu SIM na data apod. Škoda že zadní kryt trochu vrže při silnějším stisku…

Honor3C_8Honor3C_7

Nezbytný fotoaparát dostal snímač 8 Mpx s podporou 1080p videa, jeho výsledky však nejsou ohromující, spíše dostatečné. Fotky dost šumí, toho si všimnete hned. Zaostření také není optimální. Ovšem když pohlédnete na cenu telefonu, tak tyto nedostatky lze akceptovat.

Honor3C_6

Systém, funkce

Android 4.2.2 dostal grafickou nadstavbu EmotionUI 2.0 a je to dobře. Tohle provedení grafiky se Huawei podařilo, zůstává přehledné a hlavně dostatečně rychlé. Bodejť by ne, když telefon pohání 4jádrový procesor a luxusních 2 GB RAM. Když přičtete 8 GB v paměti a pro uživatele dostupných přes 5 GB, tak se budete usmívat. Honor 3C vás nikdy nezarmoutí pomalou odezvou či nějakých trhaným chodem.

Honor3C_1Honor3C_2Honor3C_3

Grafika prostředí počítá s bohatou nabídkou přepínačů ve výsuvné informační liště, upravily se ikony nabídky, zmizela hlavní nabídka ikon, vše se odehrává na hlavních displejích. Přestože telefonu chybí podpora NFC a LTE, před jinými nároky se nezalekne.

Honor3C_4Honor3C_5Honor3C_6

S Honorem je radost hrát hry, surfovat, navigovat, mne nikdy nezklamal. Při hovorech jde krásně rozumět, zvonění nepřeslechnete, spíše jej budete tlumit. Navíc informační LED upozorní na nové události i stav nabíjení baterie.

Honor3C_9Honor3C_8Honor3C_7

V nastavení najdete režim pro ovládání displeje rukavicemi, v prostředí se můžete přesouvat pohybem mobilu, takto lze srovnat ikony na displeji atp. Počítá se s režimem „nerušit“ pro noční provoz bez telefonátů a zpráv. Zajímavější je spoření energie normální – inteligentní – maximální výdrž, takže se doba bez nabíječky může dost lišit. Zajímavostí je grafický vzhled obrazovky „jednoduchý“, kdy se ukazují veliké ikony a nemusíte se trefovat do tradičních menších.

Honor3C_foto_4Honor3C_foto_3Honor3C_foto_2Honor3C_foto_1

Fotoaparát snadno přepaluje světlá místa, a to i za dobrých podmínek. Viditelný šum ničí ostrost záběrů, na nějaké běžné focení však výkon snímače dostačuje. Video by chtělo lepší nahrávání zvuku, podívejte se sami.

Závěr

Za příznivou cenu jde o nepochybně povedený telefon, který vás dostane rychlou odezvou díky 2 GB RAM, pěkným prostředím, kvalitním obrazem displeje. Zamrzí nepodsvícená tlačítka a horší fotoaparát. I tak Honor 3C představuje zajímavý tip ke koupi!

Reklama