Honor 4C: protože zlatá je nejvíc [recenze]

Reklama

Za skvělou cenu pořídíte tento Honor, který se povedl po konsturkční stárnce i při pohledu na výbavu. Samozřejmě tu pár nedostatků najdeme.

Honor_4C_Gold_1Honor_4C_Gold_2

Honor 4C testujeme ve stylové zlaté barvě, která evokuje vysokou cenu. Ale opak je pravdou. Tento stroj stojí málo přes 4 000 Kč, koupíte jej v černé a bílé barvě. Prodejní balení nepostrádá nabíječku a kabel, na sluchátka se ale nedostalo. Přitom hudební výstup do 3,5mm jacku je velmi dobrý, takže v klidu připojte kvalitní sluchátka. Už první pohled a seznámení překvapí vyšší hmotností konstrukce, skoro 162 g, v ruce jej tedy vždy trochu potěžkáte.

Honor 4C

Rozměry: 143 × 72 × 9 mm, 162 g
Displej: 5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Honor Play 4X v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Pro a proti

  • Dostupná zlatá varianta
  • Chybí podsvícení senzorových tlačítek
  • Chybí podpora LTE
  • Zatím jen Android 4.4.
  • Povedená nadstavba EMUI
  • Neodnímatelná baterie
  • Podpora dual SIM
  • Pouze 8 GB vnitřní paměti

Zcela plochá přední strana hraje prim s lesklým rámečkem s decentním zaoblením, zadní plastový kryt pak obsahuje zajímavou strukturu s matným provedením. Přední strana dostala v továrně ochrannou folii, raději jsem ji nesundával. Pod displejem na světle spatříte lesklé symboly senzorových tlačítek, bohužel chybí podsvícení, takže v noci budete vzpomínat, kde je které.

Huawei4C_13Huawei4C_1

IPS displej s 5 palci má HD rozlišení, takže vládne spokojenost, rovněž jeho viditelnost na slunci je skvělá a dobře a rychle funguje automatická regulace jasu. Stejně pochválím citlivost na doteky, není problém. Konstrukce telefonu je příjemně pevná a budí dobrý dojem, nedočkáte se žádného povrzávání nebo podobných zvuků. Nad displejem oceníte vícebarevnou LED pro indikaci událostí, i když její svit v noci dost otravuje a mobil budete otáčet displejem dolů.

Huawei4C_2Huawei4C_3Huawei4C_9Huawei4C_8

Designéři umístili trojici tlačítek na pravý bok, dole sídlí microUSB a nahoře připojení sluchátek. Nic víc není potřeba, i když třeba klasickou spoušť fotoaparátu byste někdy ocenili. Zadní kryt se drží konstrukce spolehlivě, pod ním pak pěkně v řadě výrobce instaloval sloty SIM a microSD. Samotnou baterii nelze vyjmout, kapacita 2 550 mAh ubývá celkem pomalu, samozřejmě dle využití telefonu.

Huawei4C_5Huawei4C_6Huawei4C_7Huawei4C_8

Záda telefonu tradičně poskytují místo pro fotoaparát, v tomto případě 13 Mpx s autofokusem a LED bleskem. Podpora 1080p videa nepřekvapuje, to je už standard. Výkon předního i zadního fotoaparátu není vůbec špatná, spíše patří k tomu lepšímu na trhu a nebudete zklamáni.

Huawei4C_11Huawei4C_10

V době Android 5 v Honoru 4C máme předchozí verzi Android 4.4, s tradiční nadstavbou EMUI. Tu klasicky pochválím, jelikož je dostatečně přehledná a intuitivní. Bohatě zaplněná výsuvná roletka nabízí všemožné přepínače funkcí. Hlavní displeje se zaplní ikonami zástupců, tvořit se dají složky a klasické menu zcela chybí. Takto máte na očích všechny zástupce a složky. Měnit se dají barevná schémata, nebo si prostředí upravíte dle sebe. Podnabídka nastavení je přehledně textová, upravit lze spoustu funkcí, včetně optimalizace spotřeby, typů odemykání apod.

Honor4C_d_1Honor4C_d_2Honor4C_d_3Honor4C_d_5Honor4C_d_6Honor4C_d_7

Prostředí Androidu se hýbe zcela poslušně bez zádrhelů, procesor má 8 jader a někdy se zahřívá, dle zátěže. Spolupracuje s 2 GB RAM a to je dostatek i na náročné aplikace a paření her. Zklamáním je ale vnitřní paměť s kapacitou 8 GB, kdy je dostupná asi jen polovina a ta se brzo vyčerpá. Některé aplikace tak budete instalovat a přesouvat na microSD kartu, u jiných to ale nejde. Takže hláška o docházejícím místu v paměti se stane častým společníkem, bohužel.

Honor4C_d_11Honor4C_d_10Honor4C_d_9

Mobil nepodporuje LTE, takže další mínus u fanoušků rychlého internetu, současné 3G ale zase tak pomalé není. Systém Honoru není plný zbytečného balastu, najdete tu jen pár aplikací navíc a některé se docela hodí. Třeba displej jako lupa nebo zrcátko.

Honor4C_2Honor4C_1

Video 1080p z Honor 4C

Komu Honor 4C doporučit? Rozhodně zájemcům o svižný Android s přehledným prostředím. Telefon se povedl po konstrukční stránce, vadit ale nesmí chybějící podsvícení tlačítek pod displejem. Podpora LTE asi tak kruciální problém není, pozor si ale dejte na malou vnitřní paměť.

Reklama