Honor 4X: osmijádrový obr [recenze]

Reklama

Dnes testujeme Honor 4x, svižný Android s obřím displejem. Pochválit musíme kvalitní fotoaparát, drobná výtka směřuje k malé kapacitě paměti. Rozhodně doporučujeme!

Ve standardním balená najdete kromě telefonu pouze napájecí transformátor a datový microUSB kabel. Jejich spojením snadno vytvoříte nabíječku, pokud ji zrovna nepotřebujete, můžete mobil připojit k počítači (a třeba z něj stahovat fotky).

Pořádný obr

Honor 4x nabídne displej s úhlopříčkou 5,5″, čemuž odpovídají přímo obří rozměry celého přístroje – 153 × 77 × 9 mm při hmotnosti 170 g. Na čelní straně zabírá největší prostor již zmíněný displej, nad ním najdete jen centimetrový pruh obsahující logo, kameru a informační diodu. Přibližně stejně velký pruh je umístěn pod displejem. V něm jsou pro změnu tři senzorická tlačítka pro ovládání operačního systému Android.

Huawei4X_8Huawei4X_7

Horní bok hostí pouze konektor 3,5mm jacku pro připojení sluchátek. Pokud budeme postupovat okolo přístroje ve směru hodinových ručiček, na pravém boku je kolébkové dvoutlačítko pro změnu hlasitosti a samostatné stříbrné tlačítko pro zapnutí a vypnutí přístroje. Spodní bok pak nabídne microUSB konektor pro nabíjení a připojení datového kabelu; k tomu pak otvory reproduktoru. Levý bok je dočista prázdný.

Huawei4X_9Huawei4X_5

Zadní kryt je vyroben ze zdrsněného plastu, který nebývá špiněn otisky, neklouže po stole ani v ruce, zkrátka má samé výhody. Na něm najdete ozdobně vyvedené logo Honor a čočku 13Mpx fotoaparátu s bleskem.

Huawei4X_7Huawei4X_6

Zadní kryt lze odejmout. Pod ním najdete (bohužel nevyměnitelnou) baterii a tři sloty pro zasunutí různých karet. Do nich pasují jednak dvě microSIM karty, jednak paměťová karta microSD. Je to tak, Honor 4X podporuje dvě SIM karty.

Výkon na jedničku

O chod operačního systému Android se stará osmijádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,2 GHz. Operační paměť, ve které Android a všechny aplikace běží, má kapacitu 2 GB. Dalších 8 GB můžete využít pro vlastní data, stejně jako již zmíněnou paměťovou kartu microSD.

Huawei4X_2

Díky všem těmto vlastnostem je telefon rychlý a příjemně ovladatelný. Bez problémů zvládá přehrávání videí na rozměrném displeji, prohlížení internetových stránek nebo hraní výpočetně náročných her. Standardní Android je doplněn nadstavbovým prostředím EMUI.

Huawei4X_3Huawei4X_4

Hlavní fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, je vybaven autofokusem a bleskem, který můžete použít jako výkonnou svítilnu. O jeho kvalitách jste se mohli přesvědčit už v našem starším článku. Telefon také umí natáčet videa v rozlišení 1080p při snímací frekvenci třicet snímků za sekundu. Čelní fotoaparát snímá fotky v rozlišení 5 Mpx a natáčí 720p videa.

Huawei4X_11Huawei4X_10

Z datových přenosů podporuje Honor 4X všechno až po LTE, to znamená GPRS, EDGE, 3G a HSPA+. K tomu samozřejmě musíte přičíst obligátní Wi-Fi. LTE je, na rozdíl od řady jiných přístrojů, podporováno na obou microSIM kartách.

Pro a proti

Honor 4X pořídíte za skvělou cenu okolo šesti tisíc korun, a to dokonce v luxusně vypadající zlaté variantě. Je vybaven dostatečně výkonným hardwarem, a příjemně velkým kvalitním displejem. Design působí velmi luxusně, provedení kvalitně. Cena je vzhledem k výkonu více než příznivá!

Honor 4X

Rozměry: 153 × 77 × 9 mm, 170 g
Displej: 5,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Huawei Honor Play 4X v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Až posud tedy samá pozitiva. Za mírné negativum lze považovat malou kapacitu uživatelského úložiště, bez paměťové karty se pravděpodobně neobejdete.

Honor 4X můžeme s klidným srdcem doporučit všem, kteří chtějí výkonný svižně běžící Android s nadprůměrně kvalitním fotoaparátem, a to vše za dobrou cenu.

Reklama