Honor 50 – zelená je dobrá, s Googlem ještě lepší [recenze]

Reklama

Aktuálně nejlépe vybavený Honor se hlásí o pozornost designovou konstrukcí, plnou podporou Google služeb a dále vsází na výkon 108Mpx snímače. A ještě umí nabídnout víc.

Honor 50 se prodává ve stříbrné, černé a zelené barvě, ve variantách pamětí 6/128 GB a 8/256 GB. Od toho se odvíjí cena, za 14 000 Kč je ten lépe vybavený, za 12 000 Kč pak 6 GB RAM. Bez pochyb jde o telefon, o nějž se může výrobce opřít v boji s konkurencí, bez váhání třeba odstřelí Huawei Nova 9 bez podpory Google služeb. U Honoru je vše tak, jak má být a jsme zvyklí.

Testovaná varianta Esmerald Green v provedení 6/128 GB je na pohled dle mého názoru nejzajímavější barevný počin. Zelený odstín se na mobilu skvěle vyjímá a přitahuje pozornost, design konstrukce jakbysmet. Telefon narostl na 160 x 74 x 8 mm při hmotnosti 175 g, což je při velikosti displeje 6,57 palců přiměřená hodnota, rozhodně mobil nepřipadá, že je těžký.

Stylový design zahnutého displeje u okrajů se mi líbil už u Huawei Novy 9, stejně tak kruhové moduly fotoaparátu na zádech. Telefon je zcela hladký, tedy na zádech počítejte s utíráním otisků a šmouh. Na dovádění u vody nebo blízko sněhu se mobil nehodí, postrádá odonost proti vodě, což je už v této cenové kategorii škoda. Displej poskytuje skvělé podání barev a jas, maximem je 120Hz obnovovací frekvence. Samozřejmostí je Always on funkce, můžete se stále koukat na informace, nebo po klepnutí do mobilu si je ukázat. Součástí displeje je čtečka otisků prstů se spolehlivým chodem, stejně tak k zabezpečení připojíte sken obličeje. Přístup do mobilu je tak snadnou svižnou záležitostí.

Napravo se tísní tlačítko zámku a ovladače hlasitosti, dole pak zbývá USB-C konektor a hlasitý reproduktor. Chybí 3,5mm jack, ty lze nahradit bezdrátovými nebo využít dokoupenou redukci, ověřeno, funguje. Hladké tělo a tenké hrany dobře padnou do ruky, konstrukce je dost pevná a nedá se nijak ohnout, nehrozí tak třeba prasknutí displeje. Při položení na zádech se mobil kolébá, modul vykukuje nějaký ten milimetr nad povrch.

Android 11 pohání Qualcomm Snapdragon 778G 5G s podporou 5G sítí, jak plyne z názvu, osvědčený rychlík na vše možné. Ve spolupráci s 6 nebo 8 GB RAM nezažijete zklamání. I 6 GB RAM je hodně použitelných, nemám připomínek k reakcím systému a aplikací či her. Ze 128GB paměti počítejte asi 30 GB věnujete systému a nutným aplikacím, na využití ale zbývá stále dost. MicroSD kartu využívat netřeba, telefon to ani nepodporuje. Výdrž je příjemnou doménou telefonu, určitě je více jak jednodenním mobilem, navíc si 4 500mAh baterii dobijete za cca 30 minut přiloženou 66W nabíječkou. Takový standard si jednoduše oblíbíte.

Na fotky je připraven 108Mpx hlavní snímač, 8Mpx širokoúhlý a 2Mpx makro. Jak je vidět z fotek, na běžné focení se dá doporučit pouze hlavní snímač, s tím širokoúhlým spatříte nedokonalé fotky, rozmazané okraje, zkrátka tu chybí skoro vše. Navíc, jak je méně světla, tak fotky dost kulhají i u hlavního snímače. Ukázkové fotky ukazují, že na 2x zoom se dá také koukat, ušetříte si kroky k objektu, stačí jej snadno přepnout. Fotky za sníženého osvětlení vyžadují delší péči, vypozoroval jsem, že je lepší fotit téměř tmu než spoře osvětlené ulice, kdy jsou zase světla dost přepálená. Na videu se dá nastavit maximálně 4K a 30 snímků za sekundu, lepší je vzít zavděk 1080p a 60 snímky za sekundu.

Závěr

Po dvou týdnech používání vládne sposkojenost, telefon je designově povedený, líbí se mi zkosený displej a slušná výdrž, pak je návykové 66W rychlonabíjení. U fotek je tu spíše zklamání, čekal jsem méně problémů s kvalitou tzv. na první cvaknutí.

Honor 50  – fotogalerie

širokoúhlý – běžný – 2x zoom 

širokoúhlý – běžný – 2x zoom 

širokoúhlý – běžný – 2x zoom 

jiné záběry

Honor 50 – 4K video

Honor 50 – 1080p video

Reklama